II Gminny Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny dla Przedszkoli

W czwartek 11 czerwca mieliśmy przyjemność gościc reprezentacje przedszkoli z terenu Gminy i Miasta Sławno na II Gminnym Konkursie Przyrodnizo - Ekologicznym dla Przedszkoli. W tym roku udział wzięło 5 drużyn. Przed rozpoczęciem zmagań uczestnikom odczytany został list od Przyrody, która prosiła o ratunek. Reprezentanci Przedszkola "Radosny Maluch" ze Sławna, Gminnego Przedszkola z Gwiazdowa, Przedzszkola ze Sławska, "Pajacyki" z Warszkowa oraz gospodarze "Ekoludki" zmagali sie w 11 konkurencjach. Tradycyjnie wiedza przyrodnicza uczetników stała na najwyższym poziomie a rywalizacja była zacięta. Losy I miejsca ważyły sie do ostatniej konkurencji. Dzieci doskonale poradziły sobie z segregowaniem śmieci, sadzeniem roślin, zagadkami ekologicznymi oraz piramidą żywienie i przygotowaniem zdrowej kanapki. W oczekiwaniu na werdykt komisji czas umilił słodki poczęstunek.

Tegorocznym zwycięzcą zostało Przedszkole Gminne z Gwiazdowa wyprzedzając Przedzszkole "Radosny Maluch" i "Ekoludki". Czwarte miejsce zajęła drużyna ze Sławska a piąte reprezentacja "Pajacyków".

Nad przebiegiem konkursu czuwało JURY w składzie: Gerard Kucharski, Bartosz Jastrzębski i Marek Śpiechowicz

Organizatorem konkursu był Punkt Przedszkolny "EKOLUDKI" z Wrześnicy

Patronem Honorowym oraz fundatorem nagród głównych był Wójt Gminy Sławno

Relację medialną zapewniły "Dziennik Bałtycki" i "Obserwator Lokalny"

Uczestnicy i organizatorzy dziękuja wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg konkursu.

II Gminny Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny dla Przedszkoli

Bezpieczne Wakacje 2015

BezpieczneWakacje.pl -  Znajdziesz tu przydatne informacje z zakresu bezpieczeństwa przygotowane przez ekspertów z wykorzystaniem materiałów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Zajęcia otwarte dla rodziców u SKRZATÓW

Zajęcia otwarte dla rodziców to spotkania, dzięki którym możemy zobaczyć, jak funkcjonuje nasze dziecko w grupie przedszkolnej, jakie ma problemy i trudności. To czas poświęcony tylko dzieciom. Dobrze jest, gdy mama lub tata uczestniczą w takich spotkaniach. W ten sposób wzmacniamy więzi rodzinne i poczucie wartości naszych pociech. Dajemy im sygnał, że to co robią codziennie w przedszkolu jest dla nas ważne.

We wtorek 16 czerwca odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy Skrzaty. Temat zajęć : „Nad morzem „ . Rozpoczęła je zabawa dydaktyczna : „ gdzie jedziemy nad morze” , następnie dzieci wspólnie z rodzicami tańczyli do rytmu piosenki : „Koła autobusu kręcą się”. Podczas zajęć dzieciom cały czas towarzyszyły atrybuty lata takie jak muszle, bursztyny ,piasek, koła ratunkowe . Opowiadanie logopedyczne „ Wyjazd nad morze „ zainspirowało dzieci do odpowiadania na pytania w co bawimy się nad morzem .Najwięcej emocji wzbudziła praca twórcza w grupach z rodzicami – budowa latawca.

Zajęcia otwarte dla rodziców u SKRZATÓW

Starszaki Pierwszaki

Dzisiaj nasze starszaki złożyły wizytę w swojej przyszłej szkole. W ramach zapoznawania się ze swoim miejscem nauki skorzystały z zaproszenia Szkoły Podstawowej we Wrześnicy. Gospodarzami spotkania byli ich koleżanki i koledzy z przedszkola, które obecnie sa w pierwszej klasie oraz ich wychowawca pani Ela Łukowicz. We wspólnej zabawie brała również udział przyszła wychowawczyni naszych przedszkolaków - pani Kamila Wiśniewska. Wspólna zabawa przypomniała wszystkim czas spedzony razem w przedszkolu. Mamy nadzieję, że starsi koledzy pomogą w aklimatyzacji nowym uczniom.

Rafał Zwycięzca

Z przyjemnością informujemy, że w organizowanym przez Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie oraz Wydział Lasów Miejskich w Szczecinie konkursiena najładniejsza makietę pn. "niezwykły świat płazów" Rafał Szczepanek zajął II miejsce w kategorii przedszkola i kl 0. Konkurs realizowany był w ramach projektu "Edukacja ekologiczna w lasach miejskich w roku 2015". Z naszych przedszkolaków udział wzięli również Eryk i Julian. Jednak niezwykle trudno było pokonać autorów 260 prac jakie wpłynęły na konkurs.Uroczyste wręczenie nagród odbyło sie w dniu 24 czerwca w Sali Obrad Urzędu Miasta w Szczecinie. Wyrazy uznania autorom wyrażał osobiście Dyrektor szczecińskiego ZUK.

Szczegóły http://www.zuk.szczecin.pl/aktualnosci/pokaz/468.dhtml oraz w naszej galerii.

Rafałowi, jego mamie oraz pozostałym uczestnikom gratulujemy.

Rafał Zwycięzca