Szkolenie z pierwszej pomocy

W niedzielę 31 marca br. w naszym przedszkolu odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadziła firma SYMULMED z Koszalina. Wzięli w nim udział wszyscy pracownicy przedszkola oraz chętni rodzice. Uczestnicy nauczyli się reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Potwierdzeniem zdobytych umiejetności są stosowne certyfikaty.

Kiermasz wielkanocny i warsztaty

W niedzielę 07 kwietnia br. na sali wiejskiej odbył się kiermasz wielkanocny, w czasie którego zorganizowane zostały warsztaty palmiarskie. Warsztaty poprowadziła pani Janina Garbowska, na codzień współpracująca z Muzeum Pomorza Środkowego w Swołowie. Pod czujnym okiem pani Janiny przedszkolaki wraz z rodzicami wykonywali palmy wielkanocne. Z rąk rodziców i dzieci powstały małe arcydzieła.

Raz jeszcze dziękujemy pani Janinie za przybycie na nasze warsztaty i przekazanie bezcennych informacji.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w warsztatach

XI Przegląd teatralny

XI PRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TEATRALNY DLA PRZEDSZKOLI

04 kwietnia w SDK w Sławnie odbył się XI Przedszkolny Przegląd Teatralny.
Na scenie do rywalizacji stanęło 6 przedszkoli. Nasze przedszkole wystawiło przedstawienie pt. "Kopciuszek na zawodach". Przedstawienie oprócz pięknej gry aktorskiej wzbogacone było w grę świateł, dużą ilość muzyki oraz tańca. W scenie finałowej nie zabrakło także padającego śniegu, który zaczarował publiczność. Wszystkie dzieci spisały się na medal. Otrzymaliśmy gromkie brawa.

05 kwietnia na scenie SDK odbyło się wręczenie nagród za udział w przeglądzie. Decyzją jury wszystkie przedszkola zostały wyróżnione i otrzymały nagrody oraz pamiatkowe dyplomy. Dzieci miały również możliwość obejrzeć przedstawienie teatralne przygotowane przez Teatr Lalek z Sąborza pt " Ognisty ptak".

Pokaz balonowy

Dnia 03 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się pokaz balonowy. Całe spotkanie oparte było na historii zwierząt, które rywalizowały ze sobą podczas zawodów sportowych. Po poznaniu historii zwierząt, dzieci uczestniczyły w mini quizie dotyczącym wiedzy i znajomości poznanych zwierząt. Na zakończenie każdy z przedszkolaków został obdarowany balonowym zwierzątkiem. Pokaz wywołał duży entuzjazm wśród dzieci, które z zapałem zaangażowały się w proces skręcania balonów

Co w trawie piszczy ?

10.04.2019r. dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w spektaklu muzycznym w wykonaniu Teatru Muzycznego „Forte” pt., „Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła". Dzieci z opiekunami w pięknej auli Inkubatora Technologicznego w Słupsku obejrzały sztukę o przesympatycznych stworzeniach żyjących na łące. Dowiedziały się wiele ciekawostek z życia owadów, nauczyły się, że pomimo różnic w wyglądzie wszystkie należą do jednej rodziny i mogą na siebie liczyć w krytycznych momentach.

Fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, a przy tym zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowodniły, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnią to, tylko wspólnymi siłami mogą pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś NAPRAWDĘ WIELKIEGO.

Znalezione obrazy dla zapytania co w trawie piszczy słupsk

Dzień czekolady

12 kwietnia obchodziliśmy Dzień Czekolady. Tego dnia zrobiło się u nas czekoladowo. Po rozwiązaniu zagadki Ekoludki otrzymały kotyliony z napisem Dzień Czekolady. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na jej temat jak np.: skąd się wzięła czekolada, dlaczego warto jeść gorzką czekoladę, poznały także etapy jej powstawania. Kosztowaliśmy różnych jej rodzajów. Dzieciom najbardziej do gustu przypadła biała, bo była najsłodsza oraz nadziewana. Gorzka nie miała zbyt wielu zwolenników. W trakcie zajęć układaliśmy w grupach czekoladowe puzzle, palcem maczanym w rozpuszczonej czekoladzie malowaliśmy kontur loda. Największe wrażenie jednak na dzieciach tego dnia zrobiła „fontanna czekoladowa” – dzieci nabijały na patyczki od szaszłyków owoce: kiwi, banany, truskawki, winogrona i maczały je w gorącej czekoladzie. Jakie to było pyszne. Owoce i czekolada bardzo szybko zniknęły ze stołu. Resztkami rozpuszczonej czekolady pomalowaliśmy swoje buzie a przy okazji i ubrania. Na koniec tak cudownego dnia otrzymaliśmy dyplomy Czekoladowego Łasucha.

Znalezione obrazy dla zapytania światowy dzień czekolady 2019

CUKSIKOWO

16 kwietnia dzieci z naszego przedszkola waz z paniami wybrały się z wizytą do Manufaktury Słodyczy „Cuksik” w Koszalinie. Ekoludki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowych słodyczy wytwarzanych ręcznie z naturalnych barwników. Miały okazję zobaczyć jak powstają pyszne lizaki robione przez same panie bez pomocy maszyn. Każde dziecko samodzielnie skręciło dla siebie lizaka, który następnie został zapakowany i podpisany. W całym pomieszczeniu roznosił się bardzo przyjemny zapach. Najprzyjemniejszym momentem była również degustacja wyprodukowanych cukierków. Na pamiątkę wizyty każde dziecko otrzymało także paczuszkę wcześniej przygotowanych cukierków.

Ale to nie koniec atrakcji. W ramach obiadu przedszkolaki odwiedziły restaurację Smaki Świata, która znajdowała się naprzeciwko Manufaktury Słodyczy. Dzieci po zajęciu miejsc, zjadły pyszne frytki z nuggetsami oraz wypiły soczek. Pokazały jak w piękny sposób przyswoiły wszystkie zasady Savoir vivre, które utrwaliły w trakcie roku szkolnego.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy z naszymi lizakami i cukierkami do przedszkola. Jesteśmy bardzo DUMNI z naszych dzieci. Zarówno w Manufakturze Słodyczy jak i w restauracji pochwalono nasze przedszkolaki za wzorowe zachowanie. Brawo EKOLUDKI.

Znalezione obrazy dla zapytania cuksikowo