Szarik Holmski

Amuzado przedstawia : Szarik Holmski na tropie zaginionego obrazu.

W poniedziałek 16 lutego po raz kolejny gościliśmy aktorów krakowskiego teatru Amuzado.  Tym razem bohaterem przedstawienia był Holmski- pies detektyw, który miał za zadanie odnaleźć zaginiony obraz. Ów zaginiony obraz to słynna "Dama z łasiczką" pędzla włoskiego malarza Leonardo da Vinci. Podczas poszukiwań detektyw poznał wiele pojęć związanych z malarstwem, między innymi: autoportret, pejzaż, martwa natura, portret. Zobaczył także reprodukcje obrazów "Słoneczniki" /Vincent van Gogh/, portret Leonardo da Vinci "Mona Lisa" oraz impresja Claude Monet "Wschód słońca". Dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem brały czynny udział w przedstawieniu pomagając Holmskiemu w odnalezieniu obrazu.
Morał z bajki "Nie wolno zabierać rzeczy cudzych".

Szarik Holmski

Walentynki 2016

Czerwone balony w kształcie serca, czerwone elementy ubrań naszych przedszkolaków, mnóstwo serduszek. Bez wątpienia dzień 16 luty był dniem Świętego Walentego – tzw. walentynki.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się kto to był Św. Walenty. Czytanie wierszy i opowiadań spowodowało mnóstwo rozmów o uczuciach. Było wiele zabaw ruchowych np. „ Walentynkowe zgaduj-zgadula”, „ Czarodziejskie serce”. Quiz „ Jak się czuję, gdy…”  w grupie Elfy wywołał wiele emocji. Dzieci wykonały „ Magiczne serce” którym obdarowały swoich najbliższych.

Walentynki 2016

Światowy dzień kota

Celem obchodów Dnia Kota w naszym przedszkolu było propagowanie szacunku do kotów, nie tylko tych rasowych, zwrócenie uwagi na rolę kota w życiu człowieka oraz pomoc kotom, które jej potrzebują. Dlatego też 17 lutego przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o rasach kotów domowych oraz o fascynujących dzikich kotach z całego świata. Oczywiście nie zabrakło zabaw związanych z kotami. Dzieci wykonały kota metodą orgiami, poznały budowę kota. Nie obyło się również bez prezentacji swoich własnych pluszowych kotów. Ukoronowaniem tego wyjątkowego dnia było zakończenie konkursu rodzinnego : „ Koty duże i małe”.

Światowy dzień kota

Konkurs Koty Duże i Małe rozstrzygnięty

Na konkurs wpłynęło 14 prac. Każda praca była wyjątkowa w swojej formie, pomysłowości i sposobie wykonania.  Były to koty wykonane z gipsu, masy solnej, włóczki, tektury i styropianu. Jedne duże , inne małe. Jedne kolorowe, inne szare. Wszystkie piękne.  Każde dziecko, które wzięło udział w konkursie otrzymało dyplom oraz nagrody ( skarbonkę i kalkulator) ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim przedszkolakom gratulujemy a ich rodzicom dziękujemy, że pomogli dzieciom wykonać pracę na konkurs.

Konkurs Koty Duże i Małe rozstrzygnięty