Już po feriach

Zimowy odpoczynek za nami.
kulig.gif

 

 

 

W drugim tygodniu ferii zimowych w przedszkolu Niepublicznym Ekoludki nie zabrakło atrakcji dla przedszkolaków. Poniedziałkowy dzień upłynął pod hasłem Kodowanie na dywanie. Panie wraz z dziećmi przygotowały grę edukacyjną oparta o pomysły Ekoludków z wykorzystaniem wielorakiej inteligencji. Kolejny sympatyczny dzień to spotkanie z kinem. Nasze Kino Bambino spodobało się przedszkolakom, w kasie mogły zakupić bilety i popcorn, następnie usiadły na wyznaczonych miejscach i obejrzały film o Minionkach. Środa to spotkanie z piosenką. Nasze dzieciaki mogły zaprezentować się przed mikrofonem z wybraną piosenką. Festiwal uważamy za udany wszyscy mali artyści otrzymali dyplomy i wykonali prace plastyczną pt. „Złoty mikrofon”.

Następnego dnia przygotowaliśmy pokaz mody gazetowej. Ekoludki zaprezentowały swoje stroje na wybiegu do muzyki z pokazów mody, otrzymały dyplomy modela i modelki roku.

Tego dnia odwiedziliśmy również bibliotekę, gdzie dzieci wykonały gliniane miseczki oraz obejrzały część filmu „Merida Waleczna”. Piątek podsumowujący ferie to zabawy na świeżym powietrzu oraz ognisko z kiełbaskami, śpiewanie piosenek i dobra zabawa.

W drugim tygodniu również codziennie odbywały się zajęcia sportowe w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej we Wrześnicy pod kierunkiem pana Gerarda Kucharskiego

 

Góra Grosza

20160120_gora_grosza.jpg

 

 

Nasze przedszkole wzięło udział w kolejnej już XVIII edycji- akcji „Góra Grosza”, która trwała od 27.11.2017r- 02.01.2018r, Ekoludki bardzo zaangażowały się w akcję i codziennie przynosiły potrzebne monety. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. „Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance ” Organizatorem Akcji było Towarzystwo Nasz Dom.

 

Elfom i Skrzatom udało się zebrać następującą kwotę :

 

monety 1 grosz- 2.247 sztuk- kwota 22 zł 47 groszy

monety 2 grosze - 1.156 sztuk- kwota 23 zł 12 groszy

monety 5 groszy- 767 sztuk- kwota 38 zł 35 groszy

 

Razem udało Nam się zebrać 83 zł 94 grosze. Zebraną kwotę wyślemy na adres Towarzystwa Nasz Dom.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom .

 

Ferie

Pierwszy tydzień ferii za nami.

Podczas tegorocznych ferii zimowych nasze przedszkolaki biorą udział w atrakcyjnych zajęciach opiekuńczo- wychowawczych. Pierwszego dnia dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach pod hasłem taniec. Rano wzięły udział w aerobiku do muzyki nowoczesnej, grały na instrumentach perkusyjnych, w dalszej części dnia bawiły się przy muzyce z użyciem różnych rekwizytów np. chust, wstążek i balonów. Tworzyły również prace plastyczne do usłyszanej muzyki. Na koniec nie zabrakło małego szaleństwa przy ulubionej muzyce Ekoludków. Następnego dnia dzieci bawiły się w małych kucharzy, przygotowały salę oraz produkty i wraz ze swoimi paniami wypiekały faworki, które z przyjemnością również zajadały. Przedszkolaki tego dnia wykonały talerze z gliny i ozdobiły je według własnego pomysłu. Trzeci dzień upłynął pod hasłem Małego Wynalazcy, nasi podopieczni uwielbiają eksperymentować, zabawa była wspaniała, wynalazki ozdobiły domy przedszkolaków, a eksperymenty z prądem czy wodą zapadną na długo w ich pamięci. Kolejny dzień Małego Malarza upłyną w atmosferze twórczości plastycznej, dzieci obejrzały prezentacje na temat różnych gatunków malarstwa, tworzyły wspólną prace o zimie oraz prace indywidualne o zimowych zwierzętach, wykorzystując wybrana przez siebie technikę malowania. W piątek Ekoludki konstruowały zabawki z różnych materiałów i klocków. Gratulujemy pomysłowości. W czasie całego tygodnia nasi milusińscy mieli okazję również korzystać z zajęć sportowych przygotowanych przez pana Gerarda Kucharskiego w sali Szkoły Podstawowej we Wrześnicy.

Polak, Węgier ......

Przedszkolaki w podróży po Węgrzech

styczeń 2018 r.

 

Znalezione obrazy dla zapytania polska węgry

 

Ekoludki w dalszej podróży po Europie odwiedziły Węgry. Tym razem spotkały wielu znanych Węgrów: szachistów, sportowców i wynalazców. Przedszkolaki zapoznały się z ciekawą historią stolicy Budapesztu, poznały legendę o powstaniu państwa węgierskiego oraz usłyszały fragmenty burzliwej historii. Interesujące dla przedszkolaków okazały się wynalazki takie jak Kostka Rubika czy długopis. Oczywiście nie zabrakło informacji o kuchni węgierskiej i słynnej papryce, której mają 1000 gatunków. Podczas spotkania w bibliotece usłyszały jedną z najsłynniejszych bajek węgierskich, bawiły się Kostką Rubika i rozpoznawały Węgry na globusie i mapie. Podczas zajęć utrwalających język angielski nauczyły się kilkunastu zwrotów po węgiersku.

Natomiast na zajęciach tanecznych bawiły się przy słynnej melodii Czardasza. Już kolejny fascynujący kraj przed nami...

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek

 

 

 

W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 8 lutego. Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie odbyło się bez ich degustacji w naszym przedszkolu. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

Pączek”

Był sobie pączek

co nie miał rączek

i okrąglutki był jak miesiączek.

Miał lukrowaną, złocistą skórkę

a w środku dziurkę

na konfiturkę.

wszyscy go lubili

starsi i dzieci

na jego widok, aż ślinka leci.

Lecz co naprawdę pączki są warte?

To wie najlepiej. Kto?

TŁUSTY CZWARTEK