DZIEŃ DZIECKA Z SOKOLNIKIEM

Pan Andrzej Miłosz  przyjechał do przedszkola razem ze swoimi ptakami : sokołem i jastrzębiem. Dzieci na wstępie spotkania dowiedziały się, że sokolnik to osoba, która potrafi układać sokoły, jastrzębie, orły i polować z nimi i nie jest to zawód ale wielka pasja. Ptaki zatrudnione na lotniskach mają za zadanie płoszyć mniejsze ptactwo, czuwać nad bezpieczeństwem samolotów. Dowiedzieliśmy się również o tym co jedzą, jakie są ich przysmaki.  Dzieci podziwiały również akcesoria niezmienne od setek lat, w które zaopatrzony jest sokolnik i ptak – uspakajający kapturek szyty na miarę, który zakłada się podczas transportu oraz rękawica, na której siedzi  podopieczny. Zawsze jest to lewa ręka, gdyż prawą zakłada się kapturek i zdejmuje pęta. Dzieciaki miały możliwość zakładania rękawicy i trzymania sokoła na swoim ręku oraz  zadawania przeróżnych pytań, na które nasz gość bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.

Na zakończenie, dzieci gorąco podziękowały za edukacyjne spotkanie.

Wycieczka na wystawę LEGO

RODZINNA AUTOKAROWA WYCIECZKA NA WYSTAWĘ KLOCKÓW LEGO

W środę  dzieci z przedszkola EKOLUDKI wraz z rodzicami pojechały na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO, która odbywała się na PGE ARENA w Gdańsku.

Wystawa łączyła zabawę i edukację. Eksponaty prezentowały postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne- zarówno zabytkowe, jak i współczesne.

Na wystawie znajdowały się interaktywne kompozycje oraz wiele innych makiet, które dzieci mogły samodzielnie uruchamiać. Strefa zabaw klockami pozwalała na stworzenie własnych budowli.

Po wystawie  był długi spacer  sopockim molo, który dostarczył dzieciom wielu wrażeń.

Wycieczka się udała, zabawa była znakomita, a wspomnienia pozostaną na długi, długi czas w pamięci naszych milusińskich. Było SUPER.

Wycieczka na wystawę LEGO