Wizyta w OSP

21 maja odwiedziliśmy jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrześnicy. W trakcie rozmowy ze strażakami dzieci dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać ich wyposażenie. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm i umundurowanie. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu strażackiego oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru. Każdy mógł spróbować swoich sił w laniu wody.

Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.
Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając podziękowanie.
Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Znalezione obrazy dla zapytania straż pożarna

Dzień otwarty

15 maja 2019r. odbyły się w grupie Elfy zajęcia otwarte, na które zaproszono Rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały ich wizyty, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Na spotkanie przybyły 3 mamy, a tematem zajęć była „Warszawa – stolica Polski”. Wsiedliśmy do pociągu i ruszyliśmy bliżej poznać naszą stolicę. Wysłuchaliśmy legendy o powstaniu miasta pt. „Wars i Sawa”, a następnie układaliśmy historyjkę obrazkową według kolejności zdarzeń. Na mapie zaznaczaliśmy naszą stolicę oraz miejsce, w którym mieszkamy. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną poznając warszawskie zabytki. Zabawa ruchowa „Pomniki” wprawiła wszystkich w dobry nastrój. Mamy spisały się wzorowo przyjmując odpowiednie pozy. Dzieci zostały zapoznane z herbem Warszawy, a następnie wykonały pracę plastyczną. Wyklejały Syrenkę Warszawską różnymi technikami. Prace wyszły bardzo piękne. Na podsumowanie zajęć dzieci wzięły udział w Quizie „Prawd-fałsz” udzielając odpowiedzi dotyczących poznanego miasta. W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PRZYBYŁYM RODZICOM ZA OBECNOŚĆ, ZAANGAŻOWANIE PODCZAS ZAJĘĆ ORAZ MIŁĄ ATMOSFERĘ!

Znalezione obrazy dla zapytania herb warszawy

Festyn rodzinny - PIECZARKA

29 maja 2019r. z okazji Dnia Mamy i Taty został zorganizowany Festyn Rodzinny, którego tematem przewodnim była pieczarka. Po ciepłym powitaniu rodziców przez „Batmana” dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Najmłodsza grupa zaśpiewała rodzicom dwie piosenki i zatańczyła dla nich taniec, a starszaki przedstawiły dwa skecze i także zaśpiewały piosenkę. Po otrzymaniu gromkich braw, dzieci wraz z rodzicami zostały podzielone na sześć drużyn według kolorów. Każda drużyna zajęła swoje stanowiska i przystąpiliśmy do oficjalnego rozpoczęcia festynu. Rodziny wzięły udział w następujących konkurencjach: bieg dziecka z pieczarką – krojenie jej przez rodzica, wykonanie pizzy z dostępnych składników, wykonanie plakatu, którego tematem była pieczarka oraz wykonanie stworka pieczarkowego. Wszystkie konkurencje przeplatane były wspaniałą zabawą prowadzoną przez animatora – Batmana. Dzieci wraz z Rodzicami tańczyły, łapały bańki mydlane, obrzucały się kolorowymi piłkami. Radość towarzyszyła wszystkim uczestnikom festynu. Na zakończenie przedszkolaki powiedziały rodzicom kilka ciepłych słów i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Każdy uczestnik festynu otrzymał również pamiątkowy medal. Ostatnią atrakcją była słodki poczęstunek oraz degustacja upieczonej pizzy, której zapach roznosił się po całej sali.

Wszystkim przybyłym Rodzicom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i miłą atmosferę.

Znalezione obrazy dla zapytania pieczarka