Ogrodnik w przedszkolu

Ruszyła  nowa, wiosenna Akcja Akademii Zdrowego Przedszkolaka! Jest to już nasza VII Akcja, którą będziemy realizować w naszym przedszkolu. Tym razem jest to  podróż do Krainy Aktywności. W tej Akcji przybliżamy naszym podopiecznym świat warzyw. Chcemy aby dzieci zrozumiały na czym polega „wyższość” warzyw pochodzących z własnej uprawy nad warzywami zakupionymi w markecie. W ramach tej akcji we wtorek dzieci siały i  sadziły rośliny łatwo wschodzące . Teraz każdego dnia muszą pielęgnować oraz podlewać własną roślinkę. Wiosenna akcja przewiduje spotkania z ekspertami od upraw ekologicznych. W środę mieliśmy wielką przyjemność gościć  ogrodnika Pana Zbigniew Kamiński. Nasz gość rozmawiał z dziećmi o swojej pracy. Przedszkolaki zapoznały się z podstawowymi narzędziami ogrodniczymi, zapoznały się z pracą ogrodnika i czynnościami jakie wykonuje. Dzieci wzbogaciły swoje słownictwo  o wyrazy : pielić , przycinać, chwasty, nawożenie itp. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji o czynnikach niezbędnych do rozwoju roślin.  Nasz gość sprawił nam wielką niespodziankę przywożąc rośliny ozdobne dla przedszkola.

Ogrodnik w przedszkolu

Marynarz w przedszkolu

17 marca  przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego EKOLDKI we Wrześnicy  wybrały się w rejs dookoła świata, na który zaprosił je specjalny gość – oficer marynarki Zbigniew Król.  W marynarskim mundurze, w oparciu o prezentację multimedialną, opowiedział przedszkolakom o ciekawostkach związanych z pracą na morzu. Każdy chciał choć na chwilę poczuć się kapitanem okrętu w czapce kapitana. Dzieci z zainteresowaniem oglądały filmy, zapoznały się z mapą świata. Z wielką cierpliwością nasz gość odpowiadał na pytania dzieci . Wizyta marynarza była kontynuacją cyklu spotkań pod hasłem „Niezwykłe zawody .”

Marynarz w przedszkolu

Kiermasz Wielkanocny

W niedzielę 22 marca na sali wiejskiej we Wrześnicy odbył się tradycyjny kiermasz wielkanocny. Dzieci z przedszkola wspólie z rodzicami i wychowawczyniami przygotowały ozdoby świąteczne oraz palmy. Nie zabrakło również tradycyjnych wypieków wielkaocnych wśród których królowały różnokolorowe mazurki. Licznie przybyli mieszkańcy Wrześnicy skorzystali z okazji poczynienia świąteznych zakupów. Łązna kwota jaką uzyskano w niedzielę i poniedziałek wyniosła 1426 zł. Pieniądze umilą dzieciom pobyt w przedszkolu i umożliwią udział w wyjazdach edukacyjnych i kulturalnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, babciom i dziadkom za przygotowanie ciast kiermaszowych oraz pomoc w wykonaniu ozdób. Szczególnie serdecznie dziękujemy p. Ani Wnuk oraz Kseni Motykowskiej za obsługę kiermaszu.

Kiermasz Wielkanocny

VII Przedszkolny Przegląd Teatralny

Po raz drugi dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Przedszkolnym Przeglądzie Teatralnym. VII edycja tego turnieju odbyła się w dniu 24 marca, tradycyjnie w gościnnych progach Sławieńskiego Domu Kultury. Przedstawieniem "Zielona Wyspa Banana" dzieci rozbawiły licznie zgromadzoną publiczność. Barwne stroje oraz bajecznie kolorowa scenografia przypadły znakomicie oddawały klimat tropikalnyej wyspy na Oceanie Indyjskim. Hawajskie rytmy przeplatały sie z trudnym rejsem dzielnych marynarzy. Przygoda zakończyła się szczęśliwie a jej zwieńczeniem był taniec HULA w wykonaniu mieskanem tropikalnej wyspy.

Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków.

Bardzo serdeczne podziękowanie składamy:

Panu Grzegorzowi Szczepanek za aranżację, oprawę muzyczną i bieżącą konserwację regularnie niszczonych przez sztormy dekoracji.

Pani Oli .. za pomoc w pozyskaniu dekoracji.

Pani Kseni Motykowskiej i Uli Żerman za cały tydzień zmagań z przygotowaniem dekoracji.

Pani Danusi i Pani Kasi za pzygotowanie dzieci do udziału w turnieju.

VII Przedszkolny Przegląd Teatralny