Konkurs na Mozaikową Pisankę rozstrzygnięty !

Miło nam jest poinformować, iż został rozstrzygnięty Konkurs Rodzinny na „Mozaikową pisankę”.

Kolorowe nici, ozdobna koronka, wosk, farby , bibuła, serwetki, sznurek, plastelina, cekiny czy kolorowy filc- pomysłów na to, czym i w jaki sposób przyozdobić wielkanocną pisankę było mnóstwo. Wiedzą o tym doskonale laureaci naszego konkursu, którego rozstrzygnięcie miało miejsce 11 marca br. Jury oceniło 29 prac Wysoki poziom prac, różnorodne techniki i wzory są kontynuacją starych tradycji jak i bardzo fantazyjne i nowoczesne metody zdobienia świadczą o dużej pomysłowości, wrażliwości i zaangażowaniu uczestników. Dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe.  Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie wspaniałych „Pisanek”.
Te niezwykłe prace można było obejrzeć z bliska podczas kiermaszu wielkanocnego, który miał miejsce 13 marca na świetlicy wiejskiej we Wrześnicy

Konkurs na Mozaikową Pisankę rozstrzygnięty !

KIERMASZ WIELKANOCNY

To już jest coroczna tradycja – przedszkole nasze  przed każdą Wielkanocą bierze udział w kiermaszu ozdób związanych właśnie z tym świętem. Na specjalnie przygotowanym stoisku na świetlicy wiejskiej we Wrześnicy znalazły się różnego rodzaju ozdoby świąteczne: pisanki, koszyki, baranki, zajączki, palmy  itp. wykonane przez przedszkolaków, rodziców i  pracowników przedszkola. Kolorowe ozdoby świąteczne wyjątkowe, niepowtarzalne i robione ręcznie cieszyły się  powodzeniem wśród całej społeczności przedszkolnej i naszej wsi.

KIERMASZ WIELKANOCNY

Teatrzyk „Rzeżuchowy skarb”

W poniedziałek odwiedzili nas aktorzy krakowskiego teatru Prekursor. Tuż przed świętami nie mogło zabraknąć przedstawienia o tematyce wielkanocnej.  Rzeżuchowy skarb to spektakl mówiący  o obrzędach i zwyczajach towarzyszących świętu Wielkiej Nocy. Zapoznał dzieci z rozmaitymi tradycjami wielkanocnymi z terenów całej Polski. Przypomniał obyczaje wiosenne, mające zapewnić zdrowie i obfite plony. Niektóre z nich są nieznane szerzej, gdyż występują tylko w określonym regionie np. znane ze wschodniej Polski bicie jajkami. Głównym bohaterem spektaklu jest Małe Leśne Licho. Pojawiło się na świecie bardzo dawno temu i nic wie o Wielkiej Nocy. Spowoduje swą niewiedzą wiele zabawnych perypetii. Popadnie w konflikt z Panem Ślimakiem, a pomogą mu Malarz Jan Zając i Puchacz Radowid. Razem z nimi dzieci nauczą się zdobić pisanki, szykować wielkanocny koszyczek i przygotowywać świąteczne śniadanie. Akcja toczy się wartko, jest zabawna, a postacie są wyraziste i dobrane na zasadzie kontrastu. W przedstawieniu panuje radosna, wiosenna atmosfera, którą podkreśla barwna scenografia.

Teatrzyk „Rzeżuchowy skarb”