Zajęcia otwarte Elfy

Podróż po Europie

28 luty 2018r.

Podobny obraz

Od początku roku szkolnego realizujemy program edukacyjny Podróże Małego Europejczyka, w tym czasie odwiedziliśmy już 6 krajów Europy. Tego dnia Elfy wraz z panią Jolą i rodzicami utrwalili w inspirujący sposób wiadomości na temat tych państw. Tak więc odwiedzili następujące kraje: Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Rosja, Francja, Węgry. Podczas zajęć przypomniały najważniejsze informacje, nazywały stolice, posługiwały się mapą, opowiadały ciekawostki, tańczyły i przeliczały oraz rywalizowały.

Na podsumowanie powstały prace plastyczne przedstawiające najważniejsze i najbardziej charakterystyczne elementy dla danego państwa.

Zajęcia pozwoliły utrwalić poznane wiadomości dały też szansę na zintegrowanie środowiska przedszkolnego.

Kiermasz Wielkanocny

18 marca 2018 r.

Kiermasz Wielkanocny

Nasze przedszkolaki po raz piąty przygotowały komplet prac wielkanocnych, które ozdobiły stół na kiermaszu. Przez cały tydzień przygotowywały wraz z paniami i rodzicami prace takie jak: zające, torebki wielkanocne, kubeczki i babeczki, stroiki bukszpanowe, pisanki małe i duże oraz palmy. Kreatywność naszych przedszkolaków i ich pań jest fantastyczna. Prace cieszyły się dużą popularnością. Oczywiście podczas kiermaszu nie zabrakło słodkich i smacznych wypieków w wykonaniu rodziców.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji kiermaszu.

Pierwszy dzień wiosny

Marzanno, Marzanno

TY zimowa panno!

Ciebie pożegnamy

Wiosnę przywitamy!”

21marca 2018 r.

Pierwszy dzień wiosny

Tymi słowami i z przygotowanymi Marzannami dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na spacer by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością, a mianowicie wiosnę.

Barwny korowód przedszkolaków z kolorowymi instrumentami, śpiewających wiosenne piosenki przeszło wzdłuż wsi, by powrócić do nas i przepędzić panującą zimę. Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy - kukły Marzanny wszystkie grupy uroczyście pożegnały. Dzieci głośnym okrzykiem: „Precz zimo zła, my chcemy wiosnę!” próbowały wystraszyć zimę, a następnie przy wspólnym śpiewie spalono Marzanny, które odpłynęły wraz z zimowa krą

Greckie spotkanie

Greckie spontanie w bibliotece

20 marca 2018 r.

Greckie spotkanie

To już kolejna wizyta w Bibliotece we Wrześnicy. Pani Marta przywitał się po Grecku, a następnie opowiedziała przedszkolakom o greckich wyspach, pokazała je na globusie i w przepięknej ilustrowanej książce. Przy muzyce z Greka Zorby poleciały samolotem. Zaprezentowała również alfabet Grecki, który Ekoludki próbowały zapisywać. Następnie wysłuchały interesującego mitu o Europie. Otrzymały również do pokolorowania amfory greckie w bardzo ciekawe wzory.

Na tym zakończyła się podróż po Grecji zorganizowana w naszej bibliotece.

Eurowizja Przedszkolaka

Festiwal Piosenki

23 marca 2018 r.

Eurowizja Przedszkolaka

Dzisiaj w naszym przedszkolu od rana rozbrzmiewała muzyka. Przejęte dzieci przygotowywały się do występów w wybranych przez rodziców i przedszkolaki utworach muzycznych. W czasie festiwalu przeplatały się piosenki nowoczesne i przedszkolne z różnych części świata i Polski. Na scenie pojawiło się 16 artystów, były to występy w trio, duetach oraz solo.

Dzieci podczas występu starały zaprezentować się jak najlepiej, gratulujemy im odwagi oraz przygotowanego wizerunku scenicznego.

Na zakończenie Eurowizji Przedszkolaka rozdano dyplomy i drobne upominki, wszyscy artyści pozowali do wspólnego zdjęcia.

Życzymy przedszkolakom sukcesów w kolejnych konkursach.

Teatr Katarynka

Baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu Pisanki Wielkanocnej. Spotykają, na pozór bezradną staruszkę, która okazuje się bardzo przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomaga w ocaleniu krainy przed utratą kolorów oraz uczy dzieci kultury osobistej. Przedstawienie jest połączeniem pięknej oprawy muzycznej, tańca, śpiewu, wzruszających sytuacji, ale przede wszystkim wciągającej fabuły z morałem.

Nasze przedszkolaki były bardzo zadowolone ze spotkania z bajkowymi bohaterami.

Godzina dla Ziemi

27 marca 2018 r.

Godzina dla Ziemi to akcja stworzona przez Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF) odbywająca się w ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku.

Tego dnia, każdy, zarówno osoby prywatne jak i firmy, ma szansę wysłać sygnał, że zależy mu na przyszłości naszej planety poprzez wyłączenie światła między 20:30 a 21:30 czasu lokalnego. Jest to również okazja do zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu i nad tym jak można osobiście zaangażować się w ochronę środowiska.

W naszym przedszkolu Ekoludki dowiedziały się czym jest prąd, poznały jego źródła ekologiczne, na podstawie filmu edukacyjnego. Uzupełniły swoje wiadomości na temat oszczędzania energii elektrycznej oraz wykonały prace plastyczne pt.   Energooszczędna Żarówka.

Dzieci jak zawsze zaskoczyły nas swoją wiedzą i ciekawymi pytaniami.