Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

jest właśnie dzisiaj...

Przedszkole Niepubliczne Ekoludki

 

Bal z Indianą Pląsem i Tonym Szalikiem” to wspaniała zabawa przygotowana w żartobliwy sposób. Dzieci miały okazję odbyć podróż dookoła świata, poznać wszystkie kontynenty, a wszystko z przymrużeniem oka. Nauka przez zabawę spowodowała, że już nikt nie pomyli Ameryki Południowej z Afryką. Podróżnicy podczas imprezy opowiedzieli o swoich licznych przygodach. Dzieci zostały wciągnięte w całą historię i brały w niej czynny udział. Całość poprowadzona była w konwencji licznych i zabawnych zadań, konkursów i zawodów. Oprócz naszych autorskich zabaw, zaprezentowano w co bawią się dzieci na innych kontynentach. Bal zintegrował dzieciaki. Muszą często rozwiązywać razem problemy, pomagać sobie i współpracować.

Oprócz wspaniałej zabawy dzieci spotkało dzisiaj wiele niespodzianek, konkursów i zabaw przygotowanych przez wychowawczynie.

Podsumowując tak wspaniały dzień dzieci spotkały się na wspólnym słodkim poczęstunku.

Dzielne Przedszkolaki.

 

Wielka Brytania

Podróże Małego Europejczyka

Wielka Brytania

Wrzesień 2017 r.

Wielka Brytania

 

 

Dzieci z Przedszkola Niepublicznego Ekoludki w miesiącu wrześniu poznawały Wielką Brytanie.

W tym czasie zapoznały się z nietypową geografią tego kraju, i obejrzały niektóre zabytki.

Oczywiście nie zabrakło ciekawostek, kulinariów i parzenia angielskiej herbaty. Nasi milusińscy mieli okazje zobaczyć przygotowane angielskie śniadanie, skosztowały tosty z marmoladą, popijając je angielską herbatą z mlekiem, która smakowała przedszkolakom. Nie zabrakło też informacji o tradycjach, folklorze i kulturze tego kraju. Oczywiście towarzyszył nam również język angielski, który sobie utrwaliły w miarę ich możliwości. Czerwony autobus zawiózł ich do Królowej, wykonały prace plastyczne związane z tym krajem.

Podróż po Wielkiej Brytanii dobiegła końca przed nami kolejny kraj...

 

Bohater tygodnia

Już po raz trzeci

rusza projekt pod hasłem Bohater Tygodnia

październik 2017 r.

Bohater tygodnia

Projekt edukacyjny „Bohater tygodnia” będzie realizowany przez prawie cały rok szkolny. Autorką pomysłu jest Carmen Ibanez Sandin. Według niej każdemu dziecku z grupy należy poświęcić szczególną uwagę przez pełny tydzień, aby w ten sposób poczuło się w centrum uwagi. W ciągu tego tygodnia nasz bohater będzie najważniejszą osobistością w grupie, a za pośrednictwem zdjęć i osobistych przedmiotów (zabawek, książek…) każdego dnia opowie coś o sobie.

Cela ogólne:
> Budowanie dobrej samooceny dzieci przez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach
> Podkreślanie ich wyjątkowości i niepowtarzalności – dziecko powinno zwrócić szczególną uwagę na wszystkich swoich kolegów i koleżanki oraz dostrzec różnorodność grupy.

Poszczególne cele:
> Indywidualne traktowanie każdego dziecka: dzieci wyjaśniają swoje zwyczaje, swoją osobowość, styl życia, strukturę rodzinną, kulturę… i poznają swoich kolegów i koleżanki. Tym samym uczą się dostrzegać życie z perspektywy innych, co wzbogaca ich osobowość.
> Wzmacniane pozytywnej samooceny: pokazując wszystkim dzieciom z grupy, że są ważne, wysłuchamy z uwagą tego co je interesuje, poświęćmy im szczególną przestrzeń i czas, dzięki temu będą w centrum uwagi grupy.
> Sprzyjanie relacji dom-przedszkole: stworzenie rodzinom okazji do tego, aby bezpośrednio włączyły się w życie przedszkola, na czas trwania tygodnia bohatera zaplanujemy wizytę jednego lub kilku członków rodziny dziecka na zajęciach.
> Tworzenie postaw prospołecznych – ćwiczenie uczy że należy:
> Szanować ludzi i ich różnice, zwyczaje społeczne
> Dzielić się swoimi rzeczami i okazywać innym uczucia
> Być cierpliwym i zdobyć się na czekanie (kolejność wypowiedzi, wszyscy nie mogą być bohaterami w tym samym czasie)
> Sprzyjanie komunikacji ustnej: w ciągu tygodnia dochodzi do różnych rozmów, w trakcie których dziecko- bohater udziela wyjaśnień a jego koledzy i koleżanki zadają pytania.
> Motywowanie i zainteresowanie: poruszamy wątki tematyczne związane z autentycznym światem przeżyć wewnętrznych dzieci, obierając sobie za punkt wyjścia ich rzeczywistość i osobiste doświadczenia. Personalizacja jaka towarzyszy temu ćwiczeniu, sprawia że dzieci są wysoce zmotywowane , ponieważ wszystkie z niecierpliwością oczekują nadejścia tygodnia, w którym one będą bohaterami.

 

 

Dbajmy o zwierzęta

Październik – Miesiąc dobroci dla zwierząt

W tym miesiącu chcemy uwrażliwić dzieci na trudny los zwierząt w schronisku, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Nasze Przedszkole jak co roku organizuje zbiórkę starych koców, misek, karmy dla psów i kotów, które zostaną przekazane na koniec października podopiecznym Schroniska w Słupsku.

Zbiórka potrwa cały miesiąc.

Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się pobić ubiegłoroczny rekord, kiedy dzieci przekazały prawie 70 kg karmy bezdomnym zwierzakom! Liczymy na Wasze dobre serce!

 

DSCF0062