Dzieci z Przedszkola Niepublicznego Ekoludki

mają zaszczyt zaprosić Babcie i Dziadków

na Uroczystość

Zimowe słoneczko patrzy i uśmiech posła Dziadkowi i Babci”,

która odbędzie się 20 stycznia 2017 r.

o godz. 10.30

na sali wiejskiej we Wrześnicy

Moja wymarzona książka

4 stycznia 2017 r.

Moja wymarzona książka

Czy lubicie słuchać opowieści?” „Taaaaak!” odpowiedziały chórem dzieci z Przedszkola Niepublicznego Ekoludki goszczące ostatnio na lekcji bibliotecznej w Bibliotece Gminnej we Wrześnicy. Dzieci miały okazję zwiedzić placówkę pociągiem, lawirując między regałami i nasłuchując, czy wszystkie woluminy już się obudziły. Miały okazję obejrzeć różne książki, wysłuchały też krótkiej opowieści o niezwykłym postaciach z bajek

Dowiedziały się, co to jest książka, a także co znaczy wypożyczyć książkę – przy okazji opowiadając, jak o nią w domu dbać i użytkować. Pomogły też opowiedzieć historię o kotku i piesku.  Zajęcia wieńczyło specjalne zadanie wykonanie własnej książki pod hasłem „Moja wymarzona książka”. Prace umieszczono w galerii przedszkolnej, tak aby rodzice obejrzeli powstałe książki.

Wiemy, co jemy

CvCvC

WIEMY,  CO  JEMY

spotkanie z dietetykiem

11 stycznia 2017 r.

Wiemy, co jemy

CvCvC

Nasze  przedszkole podejmuje wiele  inicjatyw  mających  na  celu poszerzenie wiedzy  naszych  wychowanków  oraz  wyrabianie prozdrowotnych  nawyków. W  związku  z  tym  w  środę  11 stycznia  grupę Krasnoludków,  Skrzatów i Elfów  odwiedził niezwykły  gość - Pani  dietetyk  Ewa Czarniak.  W interesujący  sposób  przedstawił dzieciom zawód  dietetyka,  poszerzył wiedzę na temat  zdrowego  odżywiania, zapoznał  z  piramidą  żywienia  od produktów  najzdrowszych  i  najbardziej wartościowych  po  te,  które w odżywianiu  mogłyby  zostać  wyeliminowane bez  szkody  dla  organizmu. Tłumaczyła,  dlaczego  należy  ograniczać słodycze  i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców,  a także w jaki  sposób  żywność  wpływa  na nasze  zdrowie  i  zachowanie.  Przy pomocy  dzieci  przeprowadziła  również  eksperyment  z  cukrem,  który  miał uświadomić  przedszkolakom,  jak  duża  ilość tego składnika  znajduje  się w  napojach  gazowanych.

Na  zakończenie  z  wielką  radością dzieci podziękowały Pani  Ewie  wręczając    laurkę  z  uśmiechniętą truskawką.

Warsztaty bursztynowe

12 stycznia 2017 r.

Warsztaty o tematyce związanej z bursztynem bałtyckim przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym

Warsztaty bursztynowe

W programie zajęć:
- prelekcja o bursztynie ( między innymi: pochodzenie bursztynu, największe okazy, nazwy bursztynu w innych językach, szlak bursztynowy),
- pokaz bursztynu i inkluzji,
- poznanie właściwości fizycznych i chemicznych bursztynu,
- pokaz topienia bursztynu (kadzidełka),
- zajęcia warsztatowe polegające na szlifowaniu i polerowaniu bursztynów przez dzieci,
- zajęcia plastyczne polegające na tworzeniu rysunków z pyłu bursztynowego.

Bursztyny, które będą obrabiać dzieci stają się ich własnością.

Czas realizacji proponowanych zajęć to ok. w przedszkolach ok. 1 godziny zegarowej.

Dodatkowo dzieci wykonają serduszka bursztynowe dla swoich babć.

Dzień babci i dziadka

20 stycznia 2017 r.

Zimowe słoneczko patrzy i uśmiech posyła dziadkowi i babci”

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego przedszkolak, dlatego dzieci przygotowały specjalny koncert życzeń dla dziadków. Zaprezentowały piosenki, jedną połączoną z tańcem cza-cza, recytowały wiersze i przedstawiały scenki w formie skeczy. W trakcie koncertu składały życzenia swoim gościom. Oczywiście nie zabrakło uroczystego odśpiewania Sto Lat. Po występach artystycznych zgromadzone babcie i dziadków zaproszono na słodki poczęstunek i pachnącą filiżankę kawy. Atrakcją Dnia Babci i Dziadka były również eksperymenty wykonywane wspólnie z wnuczętami takie jak: wystrzałowy dziadek, bąbelkowe szaleństwo z dziadkami, dziadek strażak, itp.

Celem tego rodzaju uroczystości jest:

• integracja środowiska przedszkolnego,

• przełamywanie lęku przed występami publicznymi,

• rozwijanie umiejętności scenicznych,

• propagowanie kulturalnego spędzania czasu.

Bal karnawałowy

"Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce..."

w Przedszkolu Niepublicznym Ekoludki we Wrześnicy

Bal karnawałowy

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 27 stycznia .

Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki. Dziewczynki ubrane były w balowe suknie księżniczek czy też wróżek, zaś chłopcy najczęściej wybierali strój Spidermana, Batmana i Pirata. Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy, które zostały nagrodzone. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. Zabawa zakończyła się poczęstunkiem dla dzieci. Dzień był pełen wrażeń, przedszkolaki czekają już na  kolejny bal.