Podróż po Rosji

Podróż po Rosji grudzień 2017 r.

Podróż po Rosji

W miesiącu grudniu Ekoludki wyruszyły w drogę

po ogromnej obszarowo Rosji.

W pierwszym tygodniu poznały symbole narodowe tego kraju, jego bardzo interesującą florę i faunę Dowiedziały się również, że jest to kraj wielu kontrastów. Drugi tydzień obfitował w informacje o znanych Rosjanach ciekawostkach z tego kraju, które potrafią zaskoczyć np. oblewanie lodowata wodą przedszkolaków podczas zimy. W czasie kolejnego tygodnia wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Kultury Rosyjskiej w Słupsku, gdzie przedszkolak utrwaliły sobie wiadomości o bajkach, zabawkach i samowarach rosyjskich. Na zajęciach tanecznych ćwiczyły układ do tańca kalinka oraz próbowały wykonywać figury baletowe.

Nie zabrakło również utrwalani zwrotów w języku rosyjskim np. powitanie lub pożegnanie.

Z literatura rosyjską spotkały się nasze przedszkolaki w Bibliotece we Wrześnicy.

Wykonywały prace plastyczne w typowych barwach rosyjskich, kolorowały matrioszki i flagi tego kraju.

Na koniec utrwalały ważniejsze informacje o Rosji.

To już nowy rok i nowy kraj do poznania dla naszych Ekoludków.

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

JAK CO ROKU W KARNAWALE

bal1.png

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

W dniu 12.01.2018 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w zabawie ze swoimi paniami .

Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek oraz niespodzianki przygotowane przez panie.

Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, i muzyki współczesnej. Punktem kulminacyjnym Balu były wybory króla i królowej balu zakończone wspólnym tańcem.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Bezpieczne ferie 2017

Bezpieczne Ferie 2017

ferie_zimowe.png

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, zostały przeprowadzone zajęcia na ten temat. Przedszkolaki usłyszały przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych Wychowawczynie przypomniały o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, zbliżania się do nieznajomych osób.

Ekoludki obejrzały filmy edukacyjne, ułożyły zasady bezpiecznego spędzania czasu w okresie ferii zimowych. Przygotowały prace plastyczne o właściwej zabawie na śniegu.

Życzymy dzieciom i rodzicom udanych i bezpiecznych ferii w przedszkolu

i na wyjazdach.

Dzień Wegetarian

dnia 11.01.2018 r.

6603_900_900.jpg

Co roku 11 stycznia obchodzony jest w Polsce dzień wegetarianina, święto osób, które usunęły ze swojej diety produkty mięsne.

Kim właściwie jest wegetarianin i wegetarianizm? „Jest to osoba - która świadomie decyduje się na przejście na dietę, z której wyklucza mięso, wyklucza ryby w skrajniejszych przypadkach i odmianach diety wyklucza również nabiał, jaja. Warto pamiętać, że wegetarianizm to nie tylko sposób żywienia, ale również pewna ideologia czy styl życia, również pamiętanie o tym, że wegetarianie nie powinni kupować futer, nie powinni chodzić w skórzanych ubraniach, nie korzystać z rozrywek z udziałem zwierząt, czyli np. ZOO czy cyrku.

W naszym przedszkolu dzieci w trakcie zajęć dydaktycznych przypomniały sobie jak ważne w naszej diecie są produkty zawarte w piramidzie zdrowego odżywiania, wykonały wiele ciekawych zadań, odpowiedziały na zagadki, przygotowały zdrowego i niezdrowego Skrzata, oraz wykonały z gliny warzywa i owoce. Jednak niewielu z nich chce zostać wegetarianami.