Bal karnawałowy 2016

Karnawał to wyjątkowy czas dla naszych milusińskich. Na wiele dni przed balem dzieci z przejęciem opowiadały o strojach, które planowały założyć w ten dzień. W naszym przedszkolu  Bal Karnawałowy odbył się w piątek 15 stycznia. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań by wystrój „Sali balowej" wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Wspólne zabawy i konkursy sprawiły przedszkolakom wielką radość. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić słodkimi poczęstunkami, serwowanymi dzieciom przez cały dzień.  Dzień, kiedy przedszkole zmienia się w magiczną krainę, pełną królewien, księżniczek, królewiczów, wróżek, rycerzy i innych bajkowych postaci na zawsze zapisuje się w pamięci.

Bal karnawałowy 2016

Dzień Babci i Dziadka 2016

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa, jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Na wiele dni przed tym świętem dzieci z naszego przedszkola przygotowały i wręczyły zaproszenia swoim babciom i dziadkom. Goście zostali zaproszeni, więc przedszkolaki  wraz w wychowawczyniami rozpoczęły przygotowania aby jak najuroczyściej uświetnić to wydarzenie. Skrzaty przygotowały dla babć kwiatowy naszyjnik a dla dziadków ramkę na zdjęcia z odciśniętą dłonią. Elfy wykonały kwiat w doniczce, który nigdy nie zwiędnie, serca oraz laurki. I nadszedł ten wspaniały dzień. W piątek 22 stycznia  przybyli  goście .Uroczystość rozpoczęła się od tańca ludowego w wykonaniu starszaków. W pięknych strojach dzieci zatańczyły krakowiaka. Niejednej babci łezka zakręciła się w oku. Następnie grupa maluchów zaprezentowała się na scenie wykonując tańce, piosenki oraz wierszyki. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. I znowu przyszła kolej na starszaki. Tym razem w strojach kota, myszek, niedźwiedzia i innych zwierzątek Elfy wystąpiły ze swoim programem artystycznym. Po występach dzieci wręczyły upominki i rozpoczęła się druga część uroczystości. Tym razem babcie i dziadkowie wspólnie z wnukami musieli przejść przez stacje zadaniowe. W stacji zadaniowej Nasz Nowy Dom dziadkowie z wnukami wykorzystując kartony, kleje ,taśmy projektowali wspólny dom. Bob Budowniczy – to była typowo męska stacja, chociaż znalazły się też odważne babcie, które spróbowały swoich sił również. Tutaj przy pomocy młotków i gwoździ z wykorzystaniem listewek trzeba było zbić ramkę. Kolejną stację – Mała Piękność- najchętniej odwiedzały babcie z wnuczkami. Z wielkim zapałem dzieci wykonały makijaże na twarzach babć. Top Model – do tej stacji dzieci zabierały swoje babcie i wykonywały stylizacje. Wiele radości przyniosło dzieciom  przebieranie babć . Największą popularnością cieszyła się stacja Master Chef.  Ubijanie piany z białek oraz zagniatanie ciasta na pierogi to była wspaniała zabawa pokoleń. Po zmaganiach goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Dzień ten, pełen wrażeń, pokazał po raz kolejny, że  Dziadkowie są „najmilszymi” odbiorcami „sztuki” dziecięcej.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Dzień Babci i Dziadka 2016

Konkurs kolęd i pastorałek ROZSTRZYGNIĘTY

W środę 27 stycznia w naszym przedszkolu odbył się konkurs, który miał na celu prezentację kolęd i pastorałek wykonywanych przez dzieci dla rodziców i gości. Konkurs został uświetniony występami dzieci ze Szkoły Muzycznej. Jako tło dla artystów przygotowano piękną dekorację w tonacji Świąt Bożego Narodzenia. Po przywitaniu gości  i nawiązaniu w krótkich słowach do magii zimowego dnia i wigilijnej nocy imprezę rozpoczęły występy uczennic ze Szkoły Muzycznej. Utwory  wykonane przez Marię Bonislawską „Wśród nocnej ciszy” , „Przybieżeli do Betlejem” oraz przez Nikolę Burską „Do szopy hej pasterze” wprowadziły w uroczysty nastrój i dodały odwagi przedszkolakom. Nadszedł czas na popisy najmłodszych. Do konkursu przystąpiło 15 dzieci z grupy Skrzaty i Elfy. Dzieci były przygotowywane przez rodziców w domu. Poziom wykonania był zróżnicowany, ale wszyscy występujący mali artyści pokonali tremę i otrzymali ogromne brawa. Jury nie wyłoniło zwycięzców, ogłaszając, iż wszyscy wykonawcy otrzymują pierwsze miejsce. Dzieci zostały nagrodzone książkami i dyplomami. Na zakończenie wspólnie z publicznością odśpiewano kolędę „ Dzisiaj w Betlejem”.

Konkurs kolęd i pastorałek ROZSTRZYGNIĘTY