Pływamy - nowy sezon

Wyszło, że dzieci znad morza najbardziej spragnione są basenu. W tym sezone ze względów organizacyjnych nie udało się podtrzymać wspólpracy z Michałem Budzichem, instruktorem z poprzedniego sezonu. Nasz nowy Pan od pływania Kamil Kurdej nie jest nam całkowicie obcy. Prowadził kilka zajęć w poprzednim sezonie. Więc dzieci kontynuujące naukę traktują go jak dobrego znajomego, a te, które rozpoczęły zajęcia już go polubiły. Zajęcia odbywają się tak jak w tamtym roku szkolnym - we wtorki. Dzieci ćwiczą w dwóch grupach (kontynujące i początkujące) na małej niecce. Prosimy bacznie śledzić postępy dzieciaków na pływalni i niezmiennie chwalić za odwagę oraz osiągane sukcesy.

Znalezione obrazy dla zapytania champion pływania rysunek

Pierwszy dzień w przedszkolu

Kochane przedszkolaki!

Znalezione obrazy dla zapytania przedszkolaki gif

Minął wakacji czas,
nasze przedszkole wita Was.
Na naukę i zabawę jest najwyższa pora,
wszystkie przedszkolaki nauczyciel woła.
Lalki w kącie już czekają,
klocki wszystkich Was wzywają.
A na półkach samochody,
już szykują się do drogi.
Lada dzień jest pierwszy września.
Wszyscy razem się spotkamy
i rok szkolny przywitamy!

Ten dzień dla całej społeczności przedszkolnej jest wyjątkowy. Rodzice w dzwiach przedszkolnych, oczekujące panie i oczywiście bohaterowie dnia przedszkolaki. Wychowawczynie na ten dzień przygotowały wiele niespodzianek, cały  budynek rozbrzmiewał piosenką, tańcem, śmiechem i zabawą.

Panie przygotowały zabawy z chustą animacyjną, zrobiły pierwsze zdjęcia do kącika urodzinowego, uczyły piosenek powitalnych, poznawaliśmy się wzajemnie. Oczywiście nie zabrakło wspólnej zabawy na placu przedszkolnym, którą dzieci uwielbiają. Pogoda dopisywała więc zabawa była wspaniała.

Sprzątanie świata 2016

Akcja Sprzątania Świata w Przedszkolu Niepublicznym Ekoludki

16 września 2016 r.

Znalezione obrazy dla zapytania sprzątanie świata 2016

Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: dziećmi, młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska. Przedszkolaki również przygotowały się w akcje i wyposażone w worki na śmieci, rękawice, instrumenty i transparent ekologiczny wyruszyły na akcję sprzątania. Tego dnia wykonały zabawki recyklingowe: roboty, samochody, lalki itp. Akcja się nam udała. Nie zabrakło oczywiście zajęć edukacyjnych na temat segregacji śmieci.

Dzień przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

w Przedszkolu Niepublicznym Ekoludki we Wrześnicy

Dzień przedszkolaka

Przedszkolaki święto mają, kulturalnie czas spędzają”

19 września 2016r. w Przedszkolu Niepublicznym Ekoludki we Wrześnicy obchodziliśmy Ogólnopolski DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Po zapoznaniu dzieci z przebiegiem i ideą tego dnia rozpoczęliśmy świętowanie. Odśpiewaliśmy hymn przedszkolaka, a następnie tańczyliśmy przy znanych i lubianych utworach, po których czekała na dzieci niespodzianka. W przedszkolu zrobiło się bardzo słodko…, a to za sprawą lizakowych warsztatów, które tego dnia się odbywały. Dzieci dowiedziały się jak powstały pierwsze lizaki, jakie tajemnice skrywają i co sprawia, że wszyscy je tak kochają. Podczas zajęć Ekoludki samodzielnie wykonały 2 lizaki co sprawiło im ogromną frajdę. W całym przedszkolu roznosił się piękny cukierkowy zapach. Po tak owocnej pracy dzieci wzięły udział w różnych zabawach z balonami, z którymi potem udaliśmy się na spacer oznajmiając wszystkim o naszym święcie. Dzisiejsze święto dostarczyło dzieciom wielu wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Każdy przedszkolak tego dnia wrócił do domu z własnoręcznie wykonanymi lizakami oraz balonem.

Przyszła Pani Jesień

Pierwszy Dzień Jesieni u Ekoludków

Znalezione obrazy dla zapytania jesienny liść

Kolorowa ze mnie Pani,
tutaj kosze mam z darami.
Jabłka, gruszki i śliweczki,
to są z sadu cukiereczki.

I zgadnijcie teraz sami,
jaka ze mnie dzisiaj Pani?
Bo mój miesiąc to jest wrzesień,
a ja jestem Pani Jesień.

23 września do naszego przedszkola przybyła Pani Jesień, we wszystkich grupach przedszkolnych powitała dzieci. W ciągu dnia Ekoludki, wykonywały prace plastyczne pod hasłem Jesienne Drzewa. Bawiły się z Panią Jesienią rozpoznawały kolory jesienne, wykoywały zadania z kolorowymi liśćmi. Mieszały i tworzyły nowe barwy. Przedszkolaki uczestniczyły w jesiennych zabawach ruchowych, tańczyły przy muzyce. I tak Ekoludki powitały jesień!