KUCHCIKOWO

polega na tym, że dzieci raz w tygodniu ( piątek) pod okiem swoich wychowawców wspólnie przyrządzają śniadania ( zdrowe kanapki), a raz w miesiącu robią sałatki, pizze,  babeczki oraz wiele, wiele innych pyszności, które następnie zjadają.

Znalezione obrazy dla zapytania mali kucharze

SAVOIR VIVRE

DZIECIĘCY SAVOIR VIVRE

– Z KULTURĄ ZA PAN BRAT

uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi, nauka dobrych manier, ogłady towarzyskiej, znajomości obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzecznościowych obowiązujących w grupie rówieśniczej oraz w stosunku do wychowawców i członków rodziny.

Znalezione obrazy dla zapytania savoir vivre

Podróż w głąb Polski

W ŚWIECIE FOLKLORU – PODRÓŻ W GŁĄB POLSKI

-rozwijanie poczucia odpowiedzialności, miłości do Ojczyzny, poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego, w tym symboli narodowych, państwowym oraz kształtowanie u dzieci poczucia identyfikacji ze swoją miejscowością, budzenie zaciekawienia historią ludzi i miejsc w najbliższej okolicy poprzez literaturę regionalną.

Znalezione obrazy dla zapytania folklor polski

Kasztanobranie 2018

Przedszkole nasze przystąpiło do akcji „ Kasztanobranie 2018”

Udział w tym projekcie przyniesie nam dodatkowe zasoby finansowe, które zostaną przeznaczone na teatrzyki i warsztaty w naszym przedszkolu.

Z tych wspaniałych darów jesieni można  zrobić ludziki, można dokarmiać nimi dzikie zwierzęta. A można też sprzedać. Nasze kasztany trafią do firm farmaceutycznych, które przerobią je m.in. na maść.

Akcja ta jest dla wielu dzieci i ich rodziców dużym wyzwaniem a przy tym może być sporą frajdą przy spędzaniu aktywnie czasu na świeżym powietrzu.

Musimy uzbierać około 750 kg kasztanów.

Prosimy o przynoszenie nieuszkodzonych i wolnych od pleśni i łupiny kasztanów do przedszkola do 20 października 2018

Kasztanobranie

Kids & Sports

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole przystąpiło do autorskiego programu aktywizacji ruchowej najmłodszych.

Pobierz obrazki

Kodowanie na dywanie

Nauka programowania to kształtowanie kompetencji przyszłości, bezpieczne wprowadzanie najmłodszych w cyfrowy świat. Ucząc programowania rozwijamy logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, kształtujemy umiejętność pracy zespołowej, zostawiamy miejsce na rozwijanie kreatywności.

Kodowanie i programowanie nie musi być trudne, może dawać wiele radości i satysfakcji uczniom, łączyć się z aktualnie realizowanymi zagadnieniami i różnymi edukacjami. Celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji.

Kodowanie na dywanie

ŚMIAŁO ROZMAWIAMY

Program „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci” ma za zadanie poszerzyć wiedzę rodziców i nauczycieli w zakresie przyczyn, przebiegu i łagodzenia dolegliwości związanych z chorobami wieku przedszkolnego.

Uświadomić, że nie wynikają one z zaniedbań w domu czy przedszkolu, ale mogą przydarzyć się każdemu dziecku i nie powinny być tematem tabu.

Położyć nacisk na potrzebę wczesnego, wzajemnego informowania się rodziców i wychowanków o wszystkich niepokojących oznakach zauważonych u dzieci w myśl zasady: im wcześniej, tym lepiej!

ŚMIAŁO ROZMAWIAMY