Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Organizatorem XVII Konkursu było Przedszkole Nr 3 im. Jasia i Małgosi w Sławnie. Do Konkursu przystąpiło 10 przedszkoli. Nasze przedszkole było reprezentowane przez dzieci z grupy Skrzaty : Hania Śledź, Kaja Gutowska oraz Julia Tyl. Nasze małe wokalistki zaśpiewały piosenkę pt. „ Kraina Kucyków i wróżek”. Formuła Konkursu Sprawiła, że wszystkie dzieci biorące udział w tym wydarzeni ubyły zwycięzcami. Gratulujemy wszystkim odwagi w występowaniu przed tak dużą publicznością, a przede wszystkim uśmiechu i dobrego humoru.

Dzień Dziecka 2016

1 czerwca na długo pozostanie w pamięci naszych milusińskich. Nie tylko ze względu na szczególne święto  przypadające tego dnia ale również na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej pod Bocianim Gniazdem. Dzieci miały okazję przejść leśną ścieżkę edukacyjną na której napotkały mnóstwo atrakcji. Miały możliwość spotkania żywych zwierząt oraz poznania ich naturalnego środowiska. „ Leśna Chata” miała do zaoferowania dzieciom wystawę przyrodniczą. Ognisko, kiełbaski oraz zabawy sportowe były dopełnieniem atrakcji tego dnia.

Kolorowy zawrót głowy

Kolorowy zawrót głowy – tak jednym słowem można podsumować święto, które odbyło się w czwartek  09 czerwca w naszym przedszkolu. Festiwal kolorów Holi odbył się na zakończenie projektu matematycznego Matematyka Barwnego Ekoludka, który był realizowany przez cały rok szkolny w naszej placówce. Fantastyczną zabawę dla przedszkolaków, ich rodziców i wszystkich gości, którzy przybyli do przedszkola  tego dnia , poprowadził Klaun Toni. Po niezwykłym show do którego Toni angażował wszystkie dzieci i ich rodziców nastąpił kulminacyjny moment obsypywania się kolorowym proszkiem Holi. Młody czy stary, chłopak czy dziewczyna, wszyscy bez wyjątku przeżyli kolorowy zawrót głowy. Wielką frajdę sprawiła dzieciom , i nie tylko, zabawa  bańkami mydlanymi. Wspólne zabawy , śpiew, poczęstunek zintegrował całą społeczność przedszkola.

Kolorowy zawrót głowy

III Gminny Konkurs Ekologiczny

16 czerwca odbył się  III Gminny  Konkurs  Przyrodniczo- Ekologiczny dla Przedszkoli. 

Organizatorem konkursu było Przedszkole Niepubliczne EKOLUDKI oraz Nadleśnictwo Sławno. Honorowy patronat objął Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak. Do konkursu przystąpiło 7 przedszkoli z Gminy Sławno i Miasta Sławno. Trzyosobowe drużyny miały do wykonania 8 zadań. Mali przyrodnicy musieli między innymi rozpoznać i nazwać kwiaty, poradzić sobie z cyklem rozwoju żaby, motyla lub ptaka. Bez trudu dzieci poradziły sobie z zadaniem gdzie żyją zwierzęta oraz ubraniem misia odpowiednio do wylosowanej pory roku. Warstwy lasu oraz zagadki przyrodniczne – to były kolejne etapy konkursu do pokonania . Najwięcej emocji wzbudziły konkurencje wykonywane w ogrodzie przedszkolnym. Tam drużyny musiały udać się na grzybobranie a następnie wraz z wychowawcą  wykonać zabawkę ze śmieci nadających się do recyklingu. Po ośmiu konkurencjach 4 przedszkola miały identyczną sumę punktów więc jury w składzie : Anna Krzemińska, Gerard Kucharski i Marek Śpiechowicz ustanowiło dogrywkę. Tym razem do zadania przystąpiły tylko wychowawczynie. Panie musiały odgadnąć nazwy 10 roślin mając tylko gałązkę lub liść. W dogrywce zastosowano sprytną pułapkę, oprócz liści z drzew doóożono liść pelargonii. Bezapelacyjnym zwycięzcą tej konkurencji została Pani Marzena Marszałek z Przedszkola nr 4 im. Krasnala Hałabały, która osiągnęła najlepszy wynik rozpoznając 9 roślin. Po przerwie podczas której na uczestników czekał poczęstunek jury ogłosiło wyniki.

1 miejsce – Przedszkole Gminne w Gwiazdowie filia w Sławsku

2 miejsce – Przedszkole Niepubliczne Ekoludki

3 miejsce – Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu . Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i przebiegu Konkursu.

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS

22 czerwca - I ZNÓW POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS

I znów kolejny rok szkolny za nami i znów żegnaliśmy dzieci, którzy po wakacjach po raz pierwszy przekroczą próg szkolny. Sześcioro dzieci z grupy Elfy rozpocznie kolejny etap w życiu. Z tej okazji została przygotowana uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli rodzice naszych przedszkolaków. Na wstępie wręczono  podziękowała rodzicom za szczególne zaangażowanie w prace przedszkola i wręczono podziękowania. . Występy dzieci poprzedzone zostały tańcem  polonez w wykonaniu najstarszej grupy.  W dalszej części dzieci dla tak miłej widowni przedstawiły montaż słowno- muzyczny składający się z wierszy, piosenek i tańców. Po części artystycznej pani dyrektor z nauczycielkami wręczyła przedszkolakom pamiątkowy dyplom ukończenia przedszkola oraz upominki .W dalszej części przedstawiciele rodziców i dzieci złożyli na ręce pań kwiaty i słowa podziękowań za opiekę, wychowanie i przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole. Po tej oficjalnej części przyszedł czas na wspólne biesiadowanie i wspominanie lat spędzonych w przedszkolu.

CO TAM U PSZCZÓŁKI MAI?

W dniu 27 czerwca nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do pasieki pszczelej w Darłowie.

Pan Maciej opowiedział dzieciom o tym jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Pokazał różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem. Dostarczył dzieciom wiele cennych uwag o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują i jak spędzają zimę. Przedszkolaki dowiedziały się jak bardzo pracowite są te owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Gospodarz naszej wycieki wyjaśnił na czym polega praca pszczelarza. Dzieci mogły obejrzeć podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę, ramkę. Największe zainteresowanie wzbudziła obserwacja plastra miodu, roju pszczół i szukanie królowej. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja miodów. Każdy uczestnik wycieczki wrócił ze słoiczkiem miodu ufundowanym przez Radę Rodziców. Spotkanie to umożliwiło wszystkim bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół oraz poznały walory smakowe i właściwości odżywcze miodów.

LATO Z PIOSENKĄ

 

W dniu 29 czerwca w przedszkolu odbył się koncert piosenki pt. „ Lato z piosenką”. Każdy uczestnik koncertu zaprezentował wybraną przez siebie piosenkę. Dzieci mogły śpiewać a capella albo z podkładem muzycznym. Repertuar piosenek zaprezentowany przez przedszkolaków był ogromny, począwszy od piosenek, które dzieci nauczyły się w przedszkolu do popularnych melodii  typu disco polo. Po raz kolejny dzieci udowodniły, że dobrze czują się podczas występów i żyją z mikrofonem za pan brat. 

STREFA KIBICA

STREFA KIBICA  „ Jesteśmy z Wami Piłkarzami”

Biało- czerwono, tak wyglądało przedszkole i przedszkolaki 30 czerwca przed meczem piłki nożnej Polska-Portugalia. Czapki, szaliki, koszulki, flagi – wszystko oczywiście w barwach biało-czerwonych-te atrybuty towarzyszyły dzieciom od samego rana. Po obejrzeniu fragmentów poprzednich meczy naszej drużyny, po zapoznaniu się z pojęciem strefa kibica ,przedszkolaki z wymalowanymi twarzami i w radosnym nastroju udały się na pobliskie boisko sportowe gdzie rozegrany został mecz piłki nożnej dziewczęta kontra chłopcy. Tym razem lepsza okazała się drużyna dziewcząt. Śpiewom, zabawom i okrzykom Polska - gola !!! nie było końca. Na pytanie, które nurtuje niejednego Polaka - kto wygra mecz? - Ekoludki odpowiadają: "Polska, biało-czerwoni"!!!