Dzień Bociana Białego

Bociek, bociek leci!

Dalej, żywo, dzieci!
Kto bociana w lot wyścignie,
Temu kasza nie ostygnie.

Kle, kle, kle, kle, kle! 

 

   Pod koniec maja dzieci z naszego przedszkola, jako Przyjaciele Przyrody obchodziły Dzień Bociana Białego, który dokładnie przypada 31 maja. W tym dniu dzieci , poznały wiele ciekawostek o tych ptakach, o zagrożeniach i sposobach ochrony tego gatunku. Ponadto uczestniczyły w wielu zabawach przy muzyce, grach i konkursach oraz wykonały piękne prace plastyczne. Obejrzały filmy edukacyjne na temat tego pięknego ptaka. Uslyszały opowiadania na temat "Bocianów"
   Dzień Bociana Białego jest okazją do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce, jakie bociany zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na zagrożenia i potrzebę ochrony tych ptaków.


Dzień Bociana Białego

 

OSP we Wrześnicy

Przed garażem, przy kolumnie

Wóz strażacki stoi dumnie.
Z boku węża ma i linę,
A na plecach ma drabinę.
Jeszcze światła lśnią na dachu
I nie czuje nigdy strachu.
Nagle alarm, trzeba jechać!
Nie ma czasu na nic czekać!
Ktoś zadzwonił, wielkie nieba,
Że to wozu znów potrzeba!
Jedzie szybko każde koło,
Sygnał kręci się wokoło,
Jedzie, pędzi, gna do celu.

 

OSP we Wrześnicy

 

      31 maja  2017 r. nasze przedszkolaki udały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrześnicy. Dzieci miały okazję zapoznać się z wyglądem i sprzętem miejscowej straży pożarnej poznały strój strażaka. Dzieci miały okazję przymierzyć chełm, zobaczyć strój ognioodporny

     Dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaka. Zobaczyły nowy wóz strażacki oraz jego wyposażenie, miały możliwość siedzieć w wozie oraz usłyszeć i zobaczyś sygnał straży .Na koniec dzieci podziękowały strażakom za wspólnie spędzony czas i ustawiły sie do wspólnego zdjęcia przy wozie OSP.
 

Festiwal Piosenki

3 czerwca Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Festiwal Piosenki

 

Po raz drugi wzięliśmy udział w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Organizatorem XVIII Konkursu było Przedszkole Nr 3 im. Jasia i Małgosi w Sławnie. Do Konkursu przystąpiło 8 przedszkoli. Nasze przedszkole było reprezentowane przez dzieci z grupy Skrzaty.Nasi  mali wokaliści zaśpiewali piosenkę pt. „ Spełniają się marzenia”. Formuła Konkursu Sprawiła, że wszystkie dzieci biorące udział w tym wydarzeniu były zwycięzcami. Gratulujemy wszystkim odwagi w występowaniu przed tak dużą publicznością, a przede wszystkim uśmiechu i dobrego humoru.

 

IV Konkurs Ekologiczny

IV Gminny Konkurs Ekologiczny

IV Konkurs Ekologiczny

14 czerwca odbył się IV Gminny Konkurs Przyrodniczo- Ekologiczny dla Przedszkoli.

Organizatorem konkursu było Przedszkole Niepubliczne EKOLUDKI oraz Nadleśnictwo Sławno. Honorowy patronat objął Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak. Do  zmagań konkursowych przystąpiło 7 przedszkoli z Gminy Sławno i Miasta Sławno. Trzyosobowe drużyny miały do wykonania 8 zadań. Przedszkolaki tym razem zmagały się z zadaniami dotyczącymi roślin chronionych, obiegu wody w przyrodzie, zachowania w lesie, rozpoznawania owadów,poznawania tropów zwierząt. Bez trudu dzieci poradziły sobie z zadaniem pod hasłem "Mistrz Wiedzy", gdzie wykazały się dużym zasobem wiadomości ale i ogromną intuicją.  Najwięcej emocji wzbudziły konkurencje wykonywane w ogrodzie przedszkolnym. Tam drużyny  wraz z wychowawcą przeprowadziły doświadczenie "Filtrowanie wody". Po ośmiu konkurencjach komisja konkursowa udała się na obrady. W tym czasie dzieci korzystały ze słodkiego poczęstunku. Natomiast wychowawczynie wykonywały zadanie specjalne przygotowane przez Nadleśnictwo Sławno.  Panie musiały dopasować liście i pnie drzew oraz ich nazwy polskie i łacińskie.  Po przerwie  jury ogłosiło wyniki:

1 miejsce – Przedszkole Niepubliczne Ekoludki

2 miejsce – Przedszkole Gminne w Gwiazdowie filia Sławsko

3 miejsce – Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu .

Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wsparli organizację konkursu.

 

 

 

Dzień Wiatru

Dzień Wiatru 12 czerwca 2017 r.


    Dzisiaj świętowaliśmy u Ekoludków DZIEŃ WIATRU. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest wiatr oraz co dobrego i złego robi. Podawaliśmy przykłady pozytywnego i negatywnego oddziaływania wiatru na przyrodę. Przedszkolaki wiedzą, że istnieją potężne wiatraki napędzane przez wiatr, dzięki którym możemy otrzymywać energię. "Mali detektywi" odnaleźli wiatr w suszarce do włosów, wiatrakach, piórkach czy kartkach. Wesołki próbowały też same robić wiatr- silny lub słabszy. To był bardzo wietrzny i wesoły dzień. Na zakończenie zabawy wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne- latawce i wiatraki, które ozdobiły galerie przedszkolną.

Dzień Wiatru

 

Pożegnanie starszaków

Pożegnamy przedszkole, pokonimy się szkole...

Pożegnanie starszaków

 


Dnia 21.06.2017 r. w naszyn przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole, a młodsze dzieci pożegnały swych starszych kolegów i koleżanki.
Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły POLONEZA oraz pokazały swoje talenty aktorskie. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice docenili ich gromkimi brawami.
Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały upominki od najmłodszych przedszkolaków, a także dyplomy ukończenia przedszkola wraz z pięknymi książkami. Podziękowania otrzymali równiez rodzice.
Po dniu pełnym wrażeń dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez

Radę Rodziców.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach.
Dziękujemy też wszystkim, którzy okazali ogromne serce i pomogli w wielu działaniach naszego przedszkola.
 

Pierwszy dzień lata

Lato pachnie akacjami...

Pierwszy dzień lata

w Przedszkolu Niepublicznym Ekoludki

22 czerwca 2017 r.

Pierwszy dzień lata

 

Powitanie Lata to bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Wszystkie dzieci z radością przyjęły informacje o lecie i zbliżających się wakacjach. Przedszkolaki opisywały wygląd aury letniej, charakterystyczne kolory i cechy tej pory roku. Wykonywały prace malarskie pod hasłem lato. Nie zabrakło zajęć na sportowy wychodząc naprzeciw letnim atrakcją. Ważnym elementem Dnia Lata było opowiadanie, gdzie Ekoludki wybiorą się na wakacje nad morze, w góry, nad jezioro...

Zazdrościmy przedszkolakom przygód, które je czekają tego lata.