Andrzejki 2018

Andrzejki Grupa Elfy

Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki

W czwartek 29.11.2018r. nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Od samego rana trwały gorące przygotowania. Kiedy wszystko było już gotowe pojawiła się dobra czarownica, która odczytała list od Czarodziejki z Łysej Góry i rozpoczęła zabawę. Różnymi sposobami odkrywała z Elfami tajemnice losu. Za pomocą monet rzucanych do wody, karteczek z przestrogami, butów ustawianych w rzędzie, serduszek z imionami, zawodów, kolorowych karteczek i innych tajemniczych przedmiotów, dzieci dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia. Dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach.  Elfy wykonały także kartę pracy – kolorowym brokatem zdobiły kapelusz czarownicy, Skrzaty wykonały grupowo czarownicę. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek, po którym bawiły się wesoło przy muzyce.

I tak dzień magii i czarów dobiegł końca, z całą pewnością można go uznać za bardzo udany. Mamy nadzieję, że dzieci będą go mile wspominać, bowiem bawiliśmy się wszyscy naprawdę wspaniale.

Jarzynowy Bal

Bal Jarzynowy  Grupa Elfy

Znalezione obrazy dla zapytania jarzyny

27 listopada 2018r. po raz pierwszy w przedszkolu zorganizowaliśmy Bal Jarzynowy. Wszystkie dzieci przebrały się za warzywo lub owoc. Nie zabrakło marchewek, dyń, pomidorów, papryk czy też śliwek. Panie również nie zapomniały o stroju. Dzień ten upłynął w miłej jarzynowej atmosferze. Odbył się pokaz mody jarzynowej, słuchaliśmy zagadek o jarzynach, rysowaliśmy swoje ulubione warzywo i jak się okazało zwyciężyła marchewka. Po dotyku rozpoznawaliśmy warzywa i owoce ukryte w worku, kosztowaliśmy soki owocowo – warzywne. Mieliśmy niełatwe zadanie do wykonania – bawiliśmy się w poszukiwaczy złotej marchewki. Zaglądaliśmy dosłownie wszędzie, a zwyciężczynią okazała się Wiktoria, która została nagrodzona dyplomem i marchewką. Wszystkie te zadania przeplatane były zabawami przy muzyce warzywno – owocowej. Nie zabrakło piosenek „Witaminki”, „Ogórek”, czy też „Jarzynowa gimnastyka”. Na zakończenie balu Elfy wykonały sałatkę grecką, a Skrzaty zrobiły sok marchewkowo-jabłkowy oraz kosztowały ciasta marchewkowe i szpinakowe upieczone przez ich panie.

Jarzynowy Bal na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wycieczka do Swołowa

Wycieczka do Swołowa

Znalezione obrazy dla zapytania muzeum w swołowie

28 listopada 2018r. pojechaliśmy do Muzeum w Swołowie. Wzięliśmy udział w zajęciach muzyczno – ruchowych pt. „Fleciki, piszczałki, klekotki”. Po ciepłym przywitaniu usiedliśmy wygodnie na poduchach i słuchaliśmy wiadomości o instrumentach, na których dawniej grały dzieci mieszkające na wsi. Poznaliśmy proste instrumenty jak np.: piszczałki drewniane, gwizdki, klekotki, instrumenty pasterskie. Mieliśmy możliwość zagrania na niektórych z nich. Bawiliśmy się w zabawę, w której wcielaliśmy się w pastereczkę i pilnowaliśmy owiec. Sami wykonaliśmy proste instrumenty z patyków, blaszek i sznurka. W prezencie dostaliśmy gwizdki, które zabraliśmy ze sobą do przedszkola. Następnie udaliśmy się do zagrody, w której zwiedzaliśmy zwierzęta: owce, konie, kury. Pełni wrażeń z gwizdkami zawieszonymi na szyi wróciliśmy do przedszkola.

Jasełka

W niedzielę podczas kiermaszu bożonarodzeniowego grupa Elfy  zorganizowała inscenizację związaną z biblijną i ludową tradycją Bożego Narodzenia obrazującą narodziny Chrystusa - „ Jasełka”. Dzieci wcieliły się w role: Maryi, Józefa, aniołów, trzech świnek, krasnoludków, czarownicę, diabła oraz osiołka bez ogonka. Swoistego uroku występom dzieci dodała piękna scenografia, szopka, żłobek z siankiem i odpowiednie oświetlenie. Swój program dzieci zakończyły wspólnym kolędowaniem. Występy w wykonaniu przedszkolaków wprawiły zaproszonych gości, którzy przybyli bardzo licznie, w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta. Podczas występu publiczność mogła delektować się pierniczkami upieczonym przez przedszkolaki oraz kawą lub herbatą.

Jasełka