HOKUS POKUS

 

HOKUS POKUS, CZARY MARY, NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY

 

Jak każdego roku tak i w tym, ten szczególny dzień jest zawsze wyczekiwany przez dzieci. Któż z nas nie lubi  czarów, wróżb? Tajemniczy świat magii bardzo przyciąga uwagę dzieci. W tym roku tajemnicza czarodziejka zostawiła listy do naszych przedszkolaków. Każdy z listów zawierał instrukcję przeprowadzenia wróżb. Każdy chłopiec i każda dziewczynka z wypiekami na twarzy czekała na wiadomość kim zostanie w przyszłości, kto będzie jej sympatią w najbliższym czasie, co przewidują gwiazdy i co przewidziało koło fortuny dla dażdego z nich. Cukierki oraz ciasteczki z wróżbami były doskonałą okazją do śmiechu nie tylko dla dzieci ale dla Pań również. Wiele emocji wywołały prace plastyczne związane z obrzędami andrzejkowymi. Na konieć była dyskoteka andrzejkowa.

 

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci andrzejki

Ignatek szuka przyjaciela

Kolejny raz nasze dzieci miały okazję uczestniczyć w spektaklu Państwowego Teatru Lalki Tęcza pt " Ignatek szuka przyjaciela". Ignatek to sympatyczny kościotrup, który uważa się brzydkiego. W dodatku bardzo przejmuje się się tym, że jest szkieletem, ponieważ ciężko w takiej sytuacji znaleźć przyjaciół. Na swojej drodze spotyka on dziewczynkę, która pomaga mu w odszukaniu przyjaciół. Spektakl o Ignatku pomógł dzieciom zrozumieć, że różne nie znaczy gorsze, a także, że wady nie przeszkadzają kochać innych ludzi. Przeżycia Ignatka mogą być odzwierciedleniem przeżyć niejednego przedszkolaka, dla którego wyjście do przedszkola to często spotkanie nowych ludzi, wśród których trzeba odnaleźć siebie. 
 
Znalezione obrazy dla zapytania Ignatek szuka przyjaciela
 
 

Dzień Pluszowego Misia

Gromkie Sto lat zaśpiewane wszystkim misiom rozpoczęło Święto Pluszowego Misia w naszym przedszkolu. Każde dziecko opowiadało historię swojego ukochanego misia. Liczne zabawy ruchowe i plastyczne, którego bohaterem był miś przewijały się cały dzień. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o różnych misiach oraz wzięli udział w spotkaniu czytelniczym online, podczas którego spotkały się z Misiową mamą i misiowymi wujkami w ramach projektu MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY. Nie mogło również zabraknąć piosenek o misiach.

 

Znalezione obrazy dla zapytania dzień pluszowego misia 2019

Gminny Konkurs Recytatorski

Jesteśmy bardzo dumni z czworga dzieci, które reprezentowały nasze przedszkole w III Gminnym Konkursie Recytatorskim " Matematyka w wierszykach", który odbył się w Przedszkolu Gminnym Filia w Sławsku. Grupę Elfy reprezentowali: Pola P. oraz Oskar W. natomiast grupę Skrzaty: Alicja D. oraz Zuzanna Sz. Miło nam poinformować, iż Oskar zajął drugie miejsce w kategorii dzieci 5 i 6 letnich a Alicja zdobyła wyróżnienie w grupie dzieci najmłodszych. GRATULUJEMY !! 

Masza i Niedźwiedź

Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym jego rozwój, podobnie jak zabawa, książki czy film. Dzieci z naszego przedszkola korzystają z każdej możliwej okazji aby obejrzeć spektakl teatralny gdyż w dzisiejszym skomputeryzowanym świecie bardzo ważne jest, aby wprowadzać teatr w życie od najmłodszych lat. Tu nie wszystko się świeci, mówi i oddziałuje na nasz umysł w sposób bierny – siedzimy i patrzymy na ciągle zmieniające się obrazki w telewizorze. Tu odwrotnie – trzeba wysilić swoją wyobraźnię, aby uwierzyć, że ten robak z gąbki może być prawdziwy a ta pani na scenie jest najprawdziwszą królewną. Tu świat wyobraźni nie ma żadnych ram, możemy dowolnie weń wchodzić i wychodzić. Jest to niesamowita zdolność, którą niestety z wiekiem coraz bardziej tracimy.
Dlatego tak ważne jest, aby jak najdłużej i jak najwcześniej starać się kształtować dziecięcą wyobraźnię. Tym razem nasze dzieci obejrzały niesamowitą historię pt. Niedźwiedź i Masza w Teatrze Lalki Tęcza w Słupsku.

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądało pierwsze spotkanie Maszy z Niedźwiedziem? Czy to ona trafiła do lasu, czy może Niedźwiedź zabłądził do ludzkich sadyb… Opowiemy wam tę historię… By móc to zrobić Tęcza sięgnęła do źródeł, czyli do rosyjskich baśni, na podstawie których tekst opracowała Marta Guśniowska.

 

Znalezione obrazy dla zapytania masza i niedźwiedź teatr tęcza

Barbórka

Grudzień to miesiąc wielu świąt, jednym z nich jest Barbórka -święto wszystkich górników.  4 grudnia dzieci dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszały legendę o Skarbniku- duchu kopalni oraz dowiedziały się, dlaczego święto górników to – Barbórka. Każda grupa przygotowała na tę okazję czapkę górnika.  Czako z przodu ma godło górnicze, perlik (młot) i żelazko (krótki kilof). Narzędzia te służyły górnikom do rozbijania węgla i drążenia szybów. Miotełka do czyszczenia otworów strzałkowych. Przedszkolaki dowiedziały  się, że kolory pióropusza związane są z pełnioną w kopalni funkcją: biały- sztygar, inżynier, zielony – dyrektor, czarny – górnik, czerwony – członek orkiestry górniczej.  Barwami górniczymi są czerń i zieleń, ponieważ czerń symbolizuje ciemności podziemia, a zieleń nadzieję na ujrzenie zielonej trawy po pracy.

 

Znalezione obrazy dla zapytania barbórka 2019

Mikołajki

6 grudni  w naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w ,,bajkowy świat”. Nasze Przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo –  ,,mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja! Niekiedy rozbrzmiewały dzwoneczki… to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Wreszcie … Przyjechał!! – PRAWDZIWY – ŚWIĘTY MIKOŁAJ! To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkie dzieci. Zanim jednak to się stało to najpierw Śnieżynka przeczytała przedszkolakom opowiadanie, następnie odbyły się zabawy ruchowe i plastyczne. I dopiero wtedy dzieci otrzymały podarunki. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenkami. Dzieci zapraszały Go do domów oraz prosiły aby przyjechał do nich za rok.

Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej wizyty Świętego.

 

Znalezione obrazy dla zapytania Mikołajki 2019