Przegląd Teatralny

IX Przedszkolny Przegląd Teatralny za nami...

 

Przegląd Teatralny

 

Baśnie, bajki, bajeczki...

 

 

 

30 marca 2017 r. po raz IV uczestniczyliśmy w Przedszkolnym Przeglądzie Teatralnym z przedstawieniem pt.” Baśniowy ambaras”. Przedszkolaki z grup Elfy i Skrzaty wraz wychowawczyniami p. Marzena Tworek, p. Jolantą Tokarz oraz p. Anną Wiśniewska- Kowalczyk przygotowały przedstawienie i dekoracje. Zamieszanie związane z bajkami było ciekawa inscenizacją i ogromnym wyzwaniem dla naszych dzieci i pań. Po przedstawieniu mogliśmy odetchnąć z ulgą Ekoludki dały z siebie wszystko . Rola Baja w wykonaniu Kamila Dudy została doceniona przez jurorów przeglądu i otrzymał on wyróżnienie za role chłopięcą. Gratulujemy naszym przedszkolakom i dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie w organizacji przedstawienia.

 

 

Ssaki morskie

Warsztaty pod hasłem SSAKI MORSKIE


W morskiej wodzie żyła foka,
siwa była, czarnooka.
Prawie dwieście lat już miała,
Wszystkich od małego znała.

 

Ssaki morskie

 

 

29 marca 2017 r . w Przedszkolu Niepubliczny Ekoludki mieliśmy gościa ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego z siedzibą na Helu, który przygotował warsztaty dla dzieci na temat ssaków morskich. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć prezentacje na temat fok, morświnów, uchatek i ryb morskich. Dzieci również wysłuchały prelekcji i odgłosów niektórych zwierząt. Największe zainteresowanie wzbudziły wypchane eksponaty dzięki, którym dzieci poznały budowę fok. Na koniec zajęć wszystkie przedszkolaki mogły wykonać prace plastyczne i rozpoznać niektóre gatunki ryb bałtyckich. Na pamiątkę otrzymaliśmy plakaty ze ssakami morskimi, natomiast dzieci podziękowały słodkim upominkiem i kartką.

 

 

Kiermasz Wielkanocny

KIERMASZ WIELKANOCNY

2 kwietnia 2017 r.

 

Na Świątecznym stole pisanki jak kwiaty a obok pisanek baby pękate...”

 

Kiermasz Wielkanocny


 

Tradycją wsi Wrześnica jest przygotowanie Kiermaszu Wielkanocnego, który odbył się 02.04.2017r. podczas niego można było podziwiać i zakupić wielkanocne ozdoby – wszystkie wykonane własnoręcznie. Rękodzielnicze dzieła: baranki, pisanki, kraszanki, stroiki, palmy, kartki świąteczne, serwetki i wiele innych, przygotowały dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Ekoludki”, uczniowie Zespołu Szkół we Wrześnicy wraz z nauczycielami oraz twórcy ludowi.

Nasze stoiska na kiermaszu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie i wychowawcy odpowiedzialni za przeprowadzenie kiermaszu zapraszali do ogladania ozdób wielkanocnych.
Wszyscy byliśmy zadowoleni z tego wspólnego spotkania. Wykonane prace bardzo się podobały. Szkoła i dzieci z przedszkola osiągnęły osobisty i zespołowy sukces.

 

Dziękujemy organizatorowi Pani Agnieszce Szczepaniec.

 


 

 

Mały Wynalazca

Konkurs „Mały Wynalazca”

rozstrzygnięcie

Mały Wynalazca Mały Wynalazca

Dzieci i rodzice z Przedszkola Niepublicznego Ekoludki już od stycznia przygotowywali się do konkursu „Mały Wynalazca”, którego celem był stworzenie własnego kreatywnego pomysłu na urządzenie, zabawkę, odkrycie itp.

Na konkurs wpłynęło 7 prac konkursowych:

Wielkanocny ogród”, „Koto sprzątacz”, „Kotek mniam, mniam”, „Relakstaor”, „Czerwone puk, puk”, „Turbina wiatrowa”,

Sprzęt do mieszania soków”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy pomysłowości.

 

Dziękujemy również Pani Kindze Cichawie radnej miasta Sławno,

za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.

 

 

 

Godzina dla ziemi

GODZINA DLA ZIEMI

Godzina dla ziemi

Godzina dla Ziemi to akcja stworzona przez Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF) odbywająca się w ostatnią sobotę marca.

Tego dnia, każdy, zarówno osoby prywatne jak i firmy, ma szansę wysłać sygnał, że zależy mu na przyszłości naszej planety poprzez wyłączenie światła między 20:30 a 21:30 czasu lokalnego. Jest to również okazja do zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu i nad tym jak można osobiście zaangażować się w ochronę środowiska.

Przedszkole Niepubliczne Ekoludki postanowiło dołączyć do akcji i w związku z tym przeprowadzono zajęcia edukacyjne na temat potrzeby oszczędzania prądu. Dzieci obejrzały film, przygotowały prace plastyczne na temat energii elektrycznej, zdobywały wiedzę o prądzie na podstawie prezentacji multimedialnej.

 

O Naszą Planetę Dbamy i Prąd Oszczędzamy”

 

 

 

Nowy Artykuł

Spotkanie z panią policjant

 

14 kwietnia 2017 r.

 

Spotkanie z panią policjant

 

Gdy czerwone światło mruga
mkną przed siebie samochody.
Wszyscy wtedy pamiętają,
że o przejściu nie ma mowy.

 

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pani policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjantka poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki zobaczył radiowóz policyjny i wręczyły pani policjantce podziękowanie.

Dzień zdrowia

Dzień zdrowia połączony z zajęciami otwartymi

07.04.2017 r.

Dzień zdrowia

 

Co zrobić, aby zdrowym być?

Na przykład dużo wody pić.

Jeść owoce i warzywa,

Gdyż to na cerę dobrze wpływa.

Dużo biegać, dużo ćwiczyć,

Aby więcej już nie przytyć.

7 kwietnia świętujemy Światowy Dzień Zdrowia. Warto przy tej okazji sprawdzić, co na temat zdrowia i higieny osobistej wiedzą przedszkolaki. O zdrowiu jeszcze nigdy nie powiedziano za dużo, dlatego wykorzystując dziecięcą ciekawość i zdolność do zadawania tysiąca pytań, można przybliżyć im podstawowe zagadnienia związane ze zdrowiem i odpornością.

W związku z tym w naszym przedszkolu 12 kwietnia pojawiła się pani pielęgniarka ze Szpitala Powiatowego w Sławnie, która zaprezentowała się dzieciom w stroju służbowy, opowiedziała o swojej pracy i pokazała wiele przedmiotów związanych z jej zawodem np. : stetoskop, ciśnieniomierz, strzykawkę, menzurki itp. zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom.

W drugiej części dnia grupa Elfy uczestniczyła w zajęciach otwartych dla rodziców poprowadzonych przez p. Marzenę Tworek oczywiści tematem zajęć było Zdrowie. Dzieci wraz z rodzicami wykonały wiele ciekawych zadań. Na zakończenie przygotowały prace plastyczną po tytułem

„ Zdrowisia i Niezdrowitek”

Dziękujemy rodzicom za przybycie a dzieciom za zaangażowanie.

 

Rodzinny spacer po Sławnie

Konkurs plastyczny za nami

"Rodzinny spacer po Sławnie"

 

Rodzinny spacer po Sławnie

 

Dzieci z Przedszkola Niepublicznego Ekoludki wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Rodzinny spacer po Sławnie” zorganizowanym przez Przedszkole nr 2 w Sławnie im. Jana Brzechwy. Mamy zaszczyt poinformować, że II miejsce w konkursie zajęły Nela i Nadia Kubickie, wyróżnienia otrzymali: Adam Osenkowski i Piotr Gręda oraz Julian Brzuska.

Gratulujemy przedszkolakom i życzymy dalszych sukcesów.