Detektywi teatru

Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość, która pozwala im zdobywać wiedzę o świecie. Chęć poszukiwania, zaglądania w ukryte miejsca i zdobywania wiedzy we własnym zakresie daje im ogromną satysfakcję.  Mobilizuje do działania. We wtorek 05 listopada najstarsza grupa z naszego przedszkola uczestniczyła w  warsztatach „Detektywi teatru”. Przedszkolaki wzięli udział w odkrywaniu tajemnic teatru. W zakamarkach Teatru Lalki „Tęcza” skrzaty poukrywały zadania dla dzieci. Nasza grupa musiała je odnaleźć i wykonać, by można było dotrzeć do następnego punktu. Zadania były różne, czasem uczestnicy musieli stać się aktorami, czasem reżyserami, kompozytorami, a nawet scenografami. W ten sposób  udało się Elfom odkryć ciekawe miejsca w teatrze, ale też dowiedzieć się jak powstaje spektakl. To całkiem nowe doświadczenie bardzo podobało się naszym przedszkolakom.

Teatrzyk w przedszkolu

„Wszystkiemu co złe mówimy nie „- pod takim tytułem odbyło się przedstawienie teatralne w naszym przedszkolu. Aktorzy teatralni przedstawili historyjkę Maćka, który nie zna zasad dobrego wychowania i zajmuje w autobusie ostatnie wolne miejsce, podczas gdy obok stoi kobieta z dzieckiem, starsza pani o lasce i inne osoby. Do przedstawienia aktorzy zaprosili naszych przedszkolaków, którzy z wielką ochotą wcielili się w swoje role. Następnie przy wykorzystaniu tak dobrze znanych wierszy jak „ Leń”, „ O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „ Zosia samosia”, „ Skarżypyta”, „ Paweł i Gaweł” aktorzy pokazali dzieciom naganne zachowania, których nie powinniśmy akceptować: lenistwo, kłamstwo, samolubstwo, skarżenie, dokuczanie oraz egoizm. Nie tylko dzieci zostały zaangażowane w przedstawienie ale również nauczycielki, których zadaniem było zaśpiewanie piosenki „ Złu mówimy nie”.

ELFY seniorom

Krótki występ artystyczny dzieci z grupy Elfy otworzył uroczystość „ Dzień seniora” w Noskowie.  W odpowiedzi na zaproszenie sołtysa wsi, przedszkolaki przygotowały układ choreograficzny z chustami do melodii Czerwone jabłuszko, zaśpiewały piosenkę o magicznych słowach oraz zatańczyły Krakowiaka. Na koniec Wiktoria w imieniu wszystkich dzieci złożyła szanownym seniorom piękne życzenia. Występ zaowocował gromkimi brawami.

Gorące podziękowania kierujemy do tych dzieci z grupy Elfy i ich rodziców, którzy pomimo sobotniego popołudnia poświęcili czas i wzięli udział w tej uroczystości.

Przedszkolaki dla niepodległej

Po wzięciu udziału w akcji „ Szkoła pamięta” w przedszkolu obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości miały ciąg dalszy. Tym razem odbył się festiwal pieśni patriotycznych. Obie grupy przygotowały montaż słowno-muzyczny składający się z najbardziej znanych wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej.

Znalezione obrazy dla zapytania szkoła pamięta logo

Wyjazd do kina

14 listopada dzieci z naszego przedszkola pojechały do słupskiego multikina. Dane im było obejrzeć kilka odcinków nowych przygód jednej z najbardziej uroczych animacji „ Psi patrol”. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Po zakończonym seansie przedszkolaki miały okazję do poznania kina „ od podszewki”. Elfy i Skrzaty mogły zajrzeć do kabiny projekcyjnej, mogły dowiedzieć się jakie ubranie jest potrzebne przy zmianie żarówki z projektora lub podpatrzeć jak przygotowuje się popcorn, którym na koniec naszej wizyty zostały poczęstowane dzieci.

Znalezione obrazy dla zapytania psi patrol logo

Jesienna mandala

W październiku  w naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „ Jesienna mandala”. Celem konkursu było pobudzenie i rozwijanie wyobraźni, twórczego myslenia, koncentracji uwagi i kształtowania zdolności manualnych.

Podstawowy wzór mandali to koło z zaznaczonym centralnym punktem. Zadaniem dzieci było stworzenie kompozycji inspirowanych wyobraźnią, których motywem przewodnim było piękno jesiennej przyrody wraz z bogactwem jej barw. Uczestnicy wykazali się twórczym potencjałem. W tajemniczych, barwnych kręgach dzieci umieszczały charakterystyczne dla tej pory roku przedmioty, rośliny, zwierzęta.

Jury było pod wrażeniem estetyką i różnorodnością prac. Na konkurs wpłynęło 35 prac. Cztery prace zostały zdyskwalifikowane gdyż nie spełniały warunków konkursu. Uczestnicy zakwalifikowanych prac otrzymają dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy.

Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie prac konkursowych swoich pociech.

Podobny obraz