II tydzień ferii

Drugi tydzień ferii upłynął nam bardzo szybko. Dzieci aktywnie spędziły czas na ciekawych zabawach. W poniedziałek dzieci wzięły udział w teatrzyku pt. „Trzy świnki”. Wrolę głównych bohaterów wcieliły się panie, które za pomocą pacynek przedstawiły dzieciomtreść bajki. Przedszkolaki wykonały także pracę plastyczną. Z różnych materiałów stworzyłydomki trzech świnek. We wtorek zorganizowaliśmy Dzień pizzy. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji na jej temat, a następnie po wyrobieniu ciasta na pizzę układaliśmy składniki i z niecierpliwością czekaliśmy na degustację. Środa był to dzień, podczas którego bawiliśmy się w malarzy. Na wielkim streczu malowaliśmy farbami swoje ulubione zabawki i przy okazji nasze bluzki także zmieniły kolor. Tego dnia graliśmy również na tablicy interaktywnej. W czwartek w całym przedszkolu unosił się piękny zapach. Dowiedzieliśmy się, z jakich składników powstaje ciasto na chrusty a następnie wykrajaliśmy faworki nadając im odpowiedni kształt. Ach, co to była za uczta. Chrusty szybko znikały z talerzy. Ostatniego dnia ferii odbył się bal gazetowy. Zabawiliśmy się w projektantów mody i stworzyliśmy piękne stroje gazetowe. Następnie wesoło bawiliśmy się tańcząc przy znanych i lubianych utworach. I tak drugi tydzień ferii dobiegł końca. Mimo, że pogoda nam nie sprzyjała na nudę nie narzekaliśmy.

Dzień radio

Znalezione obrazy dla zapytania radio

Co to jest radio? Radio to nasz przyjaciel – towarzyszy nam w codziennych zajęciach, przekazuje informacje z kraju i ze świata, jest z nami w drodze do i z przedszkola, poszerza naszą wiedzę poprzez ciekawe słuchowiska.

W środę 13 lutego obchodziliśmy Dzień Radia. Wzięliśmy udział w zagadkach, których hasłem było „radio”. Następnie obejrzeliśmy film dydaktyczny grupy Jedynkowe Przedszkole pt: „Radio”. To właśnie z niego dowiedzieliśmy się jak wyglądało radio kiedyś, obejrzeliśmy wnętrze studia stacji radiowej Radia Lublin oraz poznaliśmy nowe słowa takie jak: fala radiowa, audycja czy słuchowisko. W trakcie zajęć pani zademonstrowała nam prawdziwe radio. Mogliśmy je samodzielnie włączyć a także poszukać odpowiedniej stacji radiowej. Z przyniesionych kartonów stworzyliśmy pracę przestrzenną – radio. Oczywiście każdy ozdobił je według własnego uznania. Wykonane radia zabraliśmy do domu. Po południu bawiliśmy się w reporterów i prezenterów radiowych. Sami stworzyliśmy audycję radiową pt. „Zwierzęta na wsi” jak się okazało nie było to wcale takie łatwe. Trochę się stresowaliśmy. Przez cały dzień słuchaliśmy radia. Dzieci już na koniec dnia doskonale wiedziały i rozróżniały lecące w radio wiadomości, reklamy czy programy.

Znalezione obrazy dla zapytania walentynki

14 lutego świętowaliśmy w przedszkolu Walentynki, a kolor czerwony zdominował stroje dzieci. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć jak szczęście, miłość, przyjaźń. Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta, wesoło bawiliśmy się okazując sobie wszelkie wyrazy sympatii. Układaliśmy wyraz walentynki z klocków logo, układaliśmy serce z paska bibuły, łączyliśmy w pary dwie połówki serc. Wiele radości sprawiła nam zabawa z użyciem serca „Mam serduszko” na melodię zabawy „Mam chusteczkę”. Podczas zajęć zamieniliśmy się w cukierników i samodzielnie wykonaliśmy serca z gorącej czekolady, które po zastygnięciu zapakowaliśmy w celofan i zabraliśmy do domu. Tematem pracy plastycznej było serce – wyklejaliśmy je kulkami czerwonej bibuły.
Największą jednak atrakcją tego dnia okazała się poczta Walentynowa. Przez cały tydzień dzieci wrzucały do skrzynki umieszczonej w szatni własnoręcznie wykonane walentynki. Elfy od rana nie mogły się już doczekać jej otwarcia. Tego dnia nikt nie był smutny. Wszyscy otrzymali walentynkę, a najwięcej w naszej grupie zebrali chłopcy Rafał i Mikołaj, którym serdecznie gratulujemy. Po południu obejrzeliśmy bajkę „Zakochana Bibi”, a
następnie tańczyliśmy słuchając ulubionych utworów. Przedszkolaki szczerze i otwarcie okazywały radość i sympatię w stosunku do innych. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.