Ferie

MY SIĘ W FERIE NIE NUDZIMY

Pierwszy tydzień ferii upłynął nam pod znakiem ciekawych zajęć w przedszkolu. W poniedziałek z okazji Swiatowego Dnia Pizzy rozmawialiśmy na temat ulubionej pizzy, składników oraz etapów przygotowania tego tak uwielbianego przez miliony ludzi dania. Oprócz teorii była oczywiście praktyka. Przy asycie i pomocy pani Marzenki każde dziecko przygotowało swoją własną pizzę. Po zjedzeniu potrawy przyszła pora na pracę w grupach. Każda grupa wykonała pracę plastyczną " pizza XXL". Wtorek to był dzień roślin. Przedszkolaki wspólnie sadziły rośliny w szklanych pojemnikach. Wyobraźnia każdego dziecka pozwoliła na stworzenie pięknych kompozycji. Aby roślinki żyły w pięknym otoczeniu, dzieci musiały stworzyć im warunki: trzeba było pomalować farbami akrylowymi kamienie. Następnie dzieci wykonały świeczniki, który dodały uroku naszym kompozycją kwiatowym. Środa upłynęła nam pod hasłem " Mniam, mniam, samo zdrowie". Po swobodnych wypowiedziach dzieci dlaczego powinnyśmy jeść owoce i warzywa przedszkolaki zrobiły sałatkę owocową z wybranych przez siebie owoców. Następnie dzieci z modeliny wykonały warzywa i owoce, które następnie pomalowały farbami.
Czwartek - 112 wiem, kiedy używać. Nigdy dość przypominania przedszkolakom o tym jakże ważnym numerze. Przypomnieliśmy sobie co się dzieje gdy wybieram ten numer. Jako podsumowanie zdobytej wiedzy, dzieci wspólnie z panią Moniką stworzyły piękny plakat zawierający numer alarmowy. Piątek to oczywiście Walentynki. Wytłumaczono dzieciom tradycję obchodzenia Walentynek, a następnie każdy przedszkolak wykonał swoją kartkę walentynkową. Na zakończenie tygodnia dzieciaczki zrobiły sok z jabłek i marchewki

Teatr na poduchach

W czwartek gościliśmy w naszym przedszkolu aktorkę z Teatru Lalek Tęcza ze Słupska. Nasz gość poprowadził fantastyczne warsztaty dla naszych przedszkolaków TEATR NA PODUCHACH (czyli o teatrze w teatrze). " Teatr na poduchach" to warsztaty gdzie, słowo nabiera obrazu, przedmiot ożywa, a dzieci tworzą sztukę przez zabawę, wykorzystując swoją naturalną ekspresję twórczą. Dzieci przekonały się, że teatr można tworzyć wszędzie i z wszystkiego. Można go tworzyć słuchając bajki, można go tworzyć ruchem, słowem a nawet...ciszą. Emocjami i zabawą. Ale można też tworzyć teatr przy pomocy przedmiotu, na który spojrzy się trochę innym okiem. Za pomocą tego przedmiotu można wyrazić emocje, opowiedzieć historię, czasami nawet łatwiej i ciekawiej niż za pomocą słowa. Przedszkolaki z wielkim przejęciem i zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach.

W przyszłym tygodniu odbędą się drugie warsztaty z udziałem aktorów Teatru Tęcza.

Warsztaty teatralne - odsłona druga

W czwartek po raz kolejny nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych przygotowanych przez Pracownię Edukacji Teatralnej Teatru Lalki  "Tęcza" w Słupsku. Tym razem warsztaty zatytułowane : "Ja, Ty, czyli My" miały na celu pokazać, jak ważna jest praca zespołowa. Dzieci mogły przekonać się, że wspólne zadania i wspólny cel - łączą grupę. Skrzaty i Elfy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zestawie ćwiczeń, które uzmysłowiły dzieciom, iż bez integracji nie byłoby żadnego spektaklu. Dzieci dowiedziały się,że czasami warto zrezygnować na rzecz wspólnej pracy oraz, jak ważne jest to, że możemy na sobie polegać.