Przedszkolaki w bibliotece

 

 „… Świat jest wielki, a po drodze tyle pytań.

Odpowiedzi poszukajcie w kartach książek.

Książki mówią: - Nie zabłądzi ten, kto czyta!

Książki mówią, że ciekawscy żyją mądrzej …”

 

                                                                                                Wanda Chotomska

 

W dniu 8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z okazji tego wyjątkowego święta w piątek 6 maja przedszkolaki udały się z wizytą do Biblioteki Gminnej filia we Wrześnicy aby wszystkim pracownikom bibliotek życzyć wytrwałości, energii i pomysłów na propagowanie czytelnictwa oraz satysfakcji z codzienne  pracy. Zanim doszło do tej sympatycznej wizyty, w przedszkolu odbyła się pogadanka nt. czym jest biblioteka, czym biblioteka różni się od księgarni, skąd biorą się książki w bibliotece, kto pisze książki, kto może korzystać z biblioteki i co należy zrobić aby zostać czytelnikiem. Z taką wiedzą przedszkolaki udały się do biblioteki gdzie czekał na nich gospodarz, który oprowadził dzieci po bibliotece. Następnie przeczytał przedszkolakom bajkę . Wiele emocji wywołało opowiadanie o swojej ulubionej książce oraz rozwiązywanie zagadek. Każde dziecko musiało wykonać rysunek do swojej ulubionej bajki. Rysunki te są wyeksponowane na tablicy w bibliotece. Oczywiście nie zabrakło również pogadanki na temat kart bibliotecznych, pieczątkach w książkach i co oznaczają numerki w książkach .Na zakończenie każde dziecko zostało zaproszone przez bibliotekarza do przyjścia z rodzicami i zapisania się do biblioteki. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem zwiedzały bibliotekę, pięknie odpowiadały na zadawane pytania i zapewniały , że one o książki dbają i je nie tylko czytają ale też oglądają.

Przedszkolaki w bibliotece

Kopalnia Czekolady FINAŁ

Kopalnia Czekolady FINAŁ

Na konkurs wpłynęło 2173 prace z całej Polski. Nasza praca otrzymała wyróżnienie w grupie 5 i 6 latków.

http://polskafabrykadobra.fam.org.pl/konkurs-twoja-wymarzona-kopalnia-czekolady/

W imieniu Fabryki Aktywności Młodych gorąco dziękujemy za udział dzieci w Konkursie „Twoja wymarzona Kopalnia Czekolady”. Za swoje zaangażowanie i kreatywność ci młodzi ludzie zasługują na uznanie i wyróżnienie. Podziękowania należą się również opiekunowi dzieci, który przygotował je do Konkursu.

Konkurs „Twoja wymarzona Kopalnia Czekolady” jest częścią Projektu „Szczepienia Przeciwko Nudzie”. Jednym z głównych zadań tego przedsięwzięcia jest integracja gmin w całej Polsce, by przy niewielkim wkładzie każdej z nich stworzyć największą w naszym kraju kampanię promującą wolontariat wśród dzieci i młodzieży, która swym zasięgiem obejmie nawet najmniejsze szkoły w Polsce.                                                                   

 Więcej informacji o projekcie na : www.fam.org.pl , www.polskafabrykadobra.fam.org.pl oraz FB Fabryki.

Kopalnia Czekolady FINAŁ

Konkurs wiedzy o Polsce

I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY O POLSCE

Miło nam poinformować iż reprezentantki naszego przedszkola w składzie Hanna Tworek, Kinga Pągowska oraz Maja Świacka zajęły 3 miejsce w I Międzyprzedszkolnym  Konkursie Wiedzy o Polsce. Organizatorem konkursu było Przedszkole Niepubliczne Radosny Maluch oraz Sławieński Dom Kultury. Do konkursu przystąpiło 6 przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Sławno. Konkurs składał się z kilku kategorii, obejmujących m. In. historię, kulturę i geografię Polski. Cieszymy się z sukcesu naszych dziewcząt i gratulujemy wszystkim pozostałym przedszkolom.

Sławno

Sławno

Lekcja informatyki

Najstarsza grupa z naszego przedszkola po raz kolejny miała okazję wziąć udział w lekcji w Zespole Szkół we Wrześnicy. Po lekcji matematyki tym razem przyszła kolej na lekcję informatyki. Pani Elżbieta Świeboda wyjaśniła dzieciom różnicę pomiędzy zwykłą salą lekcyjną a salą komputerową. Następnie z wielkim zaangażowaniem dzieci rozwiązały krzyżówkę, której hasłem okazał się wyraz KOMPUTER.  Przedszkolaki poznały budowę sprzętu komputerowego oraz wszelkie pojęcia związane z tym urządzeniem jak np. Internet. „ Nos, komputer, lampa”, ta zabawa towarzyszyła Elfom podczas całej lekcji informatyki.

Lekcja informatyki

Święto niezapominajki

Niezapominajka- ten mały niebieski kwiatek stał się symbolem pamięci i miłości. Niezapominajka zbliża ludzi, uczy serdeczności i popularyzuje polską przyrodę. Ponieważ od najmłodszych lat uczymy dzieci tych wartości to nie mogło zabraknąć w naszym przedszkolu obchodów tego święta. Przedszkolaki obu grup wysłuchały wierszy i opowiadań  związanych z tym kwiatem, wykonały szereg zadań ruchowych oraz plastycznych. Elfy i Skrzaty udały się na wycieczkę w poszukiwaniu tych niebieskich kwiatuszków. Dzięki serdeczności Państwa Czopik, którzy ugościli naszych przedszkolaków w swoim ogrodzie, dzieci nie tylko znalazły niezapominajki ale również inne majowe kwiaty jak np. konwalie, bez.  Z bukietami tych wiosennych kwiatów dzieci wróciły do przedszkola . Następnie mali ogrodnicy zasadzili niezapominajki przy przedszkolu aby każdego dnia te kwiaty przypominały przedszkolakom, że umieć żyć w zgodzie z innymi to jest prawdziwa sztuka.

Święto niezapominajki

Więcej ruchu dla maluchów

W czwartek 19 maja na boisku Orlik odbyła się I Przedszkolna Spartakiada Sportowa - "Więcej ruchu dla maluchów". Do zmagań przystąpiło 9 przedszkoli z Gminy i Miasta Sławno. Uroczystość rozpoczął przemarsz drużyn a kapitanowie wnieśli flagę olimpijską. Po odśpiewaniu hymnu olimpiady Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak uroczyści zapalił znicz olimpijski. Nie mogło również zabraknąć ślubowania młodych sportowców. Po uroczystej ceremonii otwarcia  zawodnicy oraz wszystkie dzieci przybyłe na to wydarzenie miały rozgrzewkę przy dźwiękach muzyki.  Po rozgrzewce drużyny przystąpiły do poszczególnych konkurencji :  wyścig  rzędów, przewróć- postaw z pachołkami, wyścig z miotłą Baby Jagi, Żołnierz, sprawna ręka , celne oko – rzuty do celu, gol, Farmer – sadzenie kapusty oraz Podaj dalej. Mali sportowcy z wielkim zaangażowaniem wykonywali  poszczególne zadania. Kibicujące grupy z transparentami i pomponami wspomagały swoich reprezentantów. Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na poczęstunek.  Oczekiwanie na werdykt sędziowski umilił wszystkim obecnym  Mieleński Klub Sportowy Karate. Odbył się pokaz sztuk walki.

Nadszedł moment ogłoszenia wyników. Zwyciężyli:
1. miejsce – Ognisko Przedszkolne „Pajacyki” w Warszkowie - 30 punktów
2. miejsce – Przedszkole Niepubliczne „Ekoludki” we Wrześnicy - 23 punkty
3. miejsce – Przedszkole nr 3 im. Jasia i Małgosi w Sławnie - 18 punktów
4. miejsce – Przedszkole Gminne w Gwiazdowie - 17 punktów
5. miejsce – Przedszkole Gminne w Gwiazdowie Filia w Sławsku, Oddział Przedszkolny przy SP w Bobrowicach oraz Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie - po 14 punktów
8. miejsce – Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie - 13 punktów
9. miejsce – Przedszkole Radosny Maluch w Sławnie - 11 punktów

Każdy zawodnik otrzymał złoty medal a przedszkola biorące udział puchar i dyplom.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy . Woli walki nikomu nie zabrakło a zasada fair play była godna podziwu.

Bardzo gorąco pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się aby ta impreza mogła się odbyć i przebiegła sprawnie.

Bardzo serdecznie dziekujemy animatorom Orlika: Gerardowi Kucharskiemu i Stanisławowi Bryndalowi, zespołowi sędziowskiemu Krzysztofowi Kowalczykowi, Wiesłwowi Kulawiakowi i Sławomirowi Fedorukowi, prowdzącej imprezę Annie Kowalczyk, wolontariuszkom - uczennicom Zespołu Szkół we Wrześnicy, rodzicom Ekoludków oraz wszystkim tu nie wymienionym, którzy przyczynili się do zorganizowania i przebiegu imprezy.

 

Logo wrota

 

Cudownych rodziców mamy

CUDOWNYCH RODZICÓW MAM……..

Te trzy słowa  znanej piosenki były motywem przewodnim niezwykłej uroczystości jaka miała miejsce 25 maja w naszym przedszkolu. Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą oglądali swoje dzieci.. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną , śpiewały piosenki i tańczyły. Po występach dzieci wręczyły swoim rodzicom prezenty a następnie zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek.

Cudownych rodziców mamy