Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

jest właśnie dzisiaj...

Przedszkole Niepubliczne Ekoludki

 

Bal z Indianą Pląsem i Tonym Szalikiem” to wspaniała zabawa przygotowana w żartobliwy sposób. Dzieci miały okazję odbyć podróż dookoła świata, poznać wszystkie kontynenty, a wszystko z przymrużeniem oka. Nauka przez zabawę spowodowała, że już nikt nie pomyli Ameryki Południowej z Afryką. Podróżnicy podczas imprezy opowiedzieli o swoich licznych przygodach. Dzieci zostały wciągnięte w całą historię i brały w niej czynny udział. Całość poprowadzona była w konwencji licznych i zabawnych zadań, konkursów i zawodów. Oprócz naszych autorskich zabaw, zaprezentowano w co bawią się dzieci na innych kontynentach. Bal zintegrował dzieciaki. Muszą często rozwiązywać razem problemy, pomagać sobie i współpracować.

Oprócz wspaniałej zabawy dzieci spotkało dzisiaj wiele niespodzianek, konkursów i zabaw przygotowanych przez wychowawczynie.

Podsumowując tak wspaniały dzień dzieci spotkały się na wspólnym słodkim poczęstunku.

Dzielne Przedszkolaki.

 

Wielka Brytania

Podróże Małego Europejczyka

Wielka Brytania

Wrzesień 2017 r.

Wielka Brytania

 

 

Dzieci z Przedszkola Niepublicznego Ekoludki w miesiącu wrześniu poznawały Wielką Brytanie.

W tym czasie zapoznały się z nietypową geografią tego kraju, i obejrzały niektóre zabytki.

Oczywiście nie zabrakło ciekawostek, kulinariów i parzenia angielskiej herbaty. Nasi milusińscy mieli okazje zobaczyć przygotowane angielskie śniadanie, skosztowały tosty z marmoladą, popijając je angielską herbatą z mlekiem, która smakowała przedszkolakom. Nie zabrakło też informacji o tradycjach, folklorze i kulturze tego kraju. Oczywiście towarzyszył nam również język angielski, który sobie utrwaliły w miarę ich możliwości. Czerwony autobus zawiózł ich do Królowej, wykonały prace plastyczne związane z tym krajem.

Podróż po Wielkiej Brytanii dobiegła końca przed nami kolejny kraj...

 

Bohater tygodnia

Już po raz trzeci

rusza projekt pod hasłem Bohater Tygodnia

październik 2017 r.

Bohater tygodnia

Projekt edukacyjny „Bohater tygodnia” będzie realizowany przez prawie cały rok szkolny. Autorką pomysłu jest Carmen Ibanez Sandin. Według niej każdemu dziecku z grupy należy poświęcić szczególną uwagę przez pełny tydzień, aby w ten sposób poczuło się w centrum uwagi. W ciągu tego tygodnia nasz bohater będzie najważniejszą osobistością w grupie, a za pośrednictwem zdjęć i osobistych przedmiotów (zabawek, książek…) każdego dnia opowie coś o sobie.

Cela ogólne:
> Budowanie dobrej samooceny dzieci przez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach
> Podkreślanie ich wyjątkowości i niepowtarzalności – dziecko powinno zwrócić szczególną uwagę na wszystkich swoich kolegów i koleżanki oraz dostrzec różnorodność grupy.

Poszczególne cele:
> Indywidualne traktowanie każdego dziecka: dzieci wyjaśniają swoje zwyczaje, swoją osobowość, styl życia, strukturę rodzinną, kulturę… i poznają swoich kolegów i koleżanki. Tym samym uczą się dostrzegać życie z perspektywy innych, co wzbogaca ich osobowość.
> Wzmacniane pozytywnej samooceny: pokazując wszystkim dzieciom z grupy, że są ważne, wysłuchamy z uwagą tego co je interesuje, poświęćmy im szczególną przestrzeń i czas, dzięki temu będą w centrum uwagi grupy.
> Sprzyjanie relacji dom-przedszkole: stworzenie rodzinom okazji do tego, aby bezpośrednio włączyły się w życie przedszkola, na czas trwania tygodnia bohatera zaplanujemy wizytę jednego lub kilku członków rodziny dziecka na zajęciach.
> Tworzenie postaw prospołecznych – ćwiczenie uczy że należy:
> Szanować ludzi i ich różnice, zwyczaje społeczne
> Dzielić się swoimi rzeczami i okazywać innym uczucia
> Być cierpliwym i zdobyć się na czekanie (kolejność wypowiedzi, wszyscy nie mogą być bohaterami w tym samym czasie)
> Sprzyjanie komunikacji ustnej: w ciągu tygodnia dochodzi do różnych rozmów, w trakcie których dziecko- bohater udziela wyjaśnień a jego koledzy i koleżanki zadają pytania.
> Motywowanie i zainteresowanie: poruszamy wątki tematyczne związane z autentycznym światem przeżyć wewnętrznych dzieci, obierając sobie za punkt wyjścia ich rzeczywistość i osobiste doświadczenia. Personalizacja jaka towarzyszy temu ćwiczeniu, sprawia że dzieci są wysoce zmotywowane , ponieważ wszystkie z niecierpliwością oczekują nadejścia tygodnia, w którym one będą bohaterami.

 

 

Dbajmy o zwierzęta

Październik – Miesiąc dobroci dla zwierząt

W tym miesiącu chcemy uwrażliwić dzieci na trudny los zwierząt w schronisku, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Nasze Przedszkole jak co roku organizuje zbiórkę starych koców, misek, karmy dla psów i kotów, które zostaną przekazane na koniec października podopiecznym Schroniska w Słupsku.

Zbiórka potrwa cały miesiąc.

Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się pobić ubiegłoroczny rekord, kiedy dzieci przekazały prawie 70 kg karmy bezdomnym zwierzakom! Liczymy na Wasze dobre serce!

 

DSCF0062

 

 

My Little Pony

Z wizytą w kinie

18 października 2017 r.

 

My Little Pony

 

Przedszkolaki miały okazję odwiedzić multikino w Słupsku, niektóre obejrzały film na wielkim ekranie po raz pierwszy, były pod ogromnym wrażeniem przygód kucyków.

 

Zupełnie nowe przygody magicznych kucyków, które po raz pierwszy będą musiały opuścić baśniową Equestrię i wkroczyć w tajemniczy wielki świat.
Stadko dzielnych kucyków staje oko w oko ze swoim największym wrogiem. Złowrogi Król Burzy postanawia wykraść całą magię z ich rodzinnego królestwa Equestrii. By ją odzyskać, dzielni bohaterowie wyruszą w pełną przygód podróż, podczas której zyskają nowych przyjaciół jak morskie kucyki czy dobroduszni piraci, przeżyją wiele emocjonujących i zabawnych perypetii i po raz kolejny udowodnią, że przyjaźń to magia!

W ten wspaniały sposób zakończyliśmy realizacje programu

Akademia Przyjaźni My Little Pony.

Podróżujemy po Europie

Podróżujemy po Europie

zajęcia w bibliotece

20 października 2017 r.

 

Ekoludki tego dnia wyruszyły na spotkanie ku nowej przygodzie.

Tym razem spotkały się w bibliotece we Wrześnicy, wsiadły do pociągu i wyruszyły w podróż do Niemiec, gdzie spotkały niezwykłych braci, którzy opowiedzieli im bajkę o „Czerwonym Kapturku”.

Po skontrolowaniu biletów pociąg pełen podróżników zawitał do Rosji i tam również usłyszały bajkę tym razem pochodzenia rosyjskiego.

Zajęcia przygotowane przez panią Martę okazały się bardzo interesujące, serdecznie dziękujemy i nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

Dzień kundelka

Dzień kundelka

24 października 2017 r.

Hał, hał, hał...

Dzień kundelka

Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią - nieważne. Każdy z nich obchodził 25 października swoje święto - Dzień Kundelka. Ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jego święto przypada w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt.
Z okazji obchodów Dnia Kundelka nasze przedszkolaki zaprzyjaźniły z pluszowym przyjacielem, obejrzały zdjęcia czworonożnych pupili i książki. Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzęciem.
Pies to przecież nie zabawka! Nie można się nim pobawić i odstawić na półkę, gdy się znudzi, a tym bardziej wyrzucić za drzwi. Pies to żywa istota, która ma uczucia. Pies to obowiązek, gdyż ma on swoje potrzeby, którym trzeba sprostać. Przedszkolaki wiedzą, że każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość!

Dlatego nasze przedszkolaki przez cały miesiąc przynoszą karmę, koce i poduszki dla psich przyjaciół ze schroniska w Słupsku.

 

 

Pasowanie

Dziś Przedszkolakiem Zostanę

 

Pasowanie na Przedszkolaka

25 października 2017 r.

 

Pasowanie

 

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wiersze, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, oraz mały słodki upominek przygotowany przez Radę Rodziców.

Dziękujemy wszystkim za obecność i pomoc w przygotowaniu Uroczystości Pasowania, a gościom za upominki przygotowane dla przedszkolaków.