Bajki z malowanej skrzyni

TEATR Władca Lalek ze Słupska  – Bajki z malowanej skrzyni

Organizowanie przedstawień teatralnych na terenie przedszkola ma na celu rozwijanie u dziecka zainteresowań sztuką, kształtuje u młodego człowieka wrażliwość na kulturę, sztukę i świat. Ponadto doskonali umiejętność uważnego słuchania dłuższych form literackich. Dlatego w poniedziałek 24 września dzieci z naszego przedszkola mogły wziąć czynny udział w przedstawieniu Bajki z malowanej skrzyni. To pełne humoru i melodyjnych piosenek przedstawienie dla dzieci. Na kolorowym kaszubskim podwórku spotykamy niesfornego kurczaka Szałaputka, jego mamę Kwokę, przyjaciółkę Myszkę i podstępnego Lisa.
Ciekawski Szałaputek, chce poznać świat poza swoim podwórkiem, Mama ostrzega go przed niesympatycznym Lisem, postrachem wszystkich kurników. Wykorzystując nieobecność Kwoki, Lis podstępnie porywa Szałaputka i zamyka go w komórce. Mądra i przyjacielska Myszka ratuję Kurczaka z opresji. Lis zostaje uwięziony. Musi ponieść zasłużoną karę. Tekst Bajki zawiera wyraźnie określone charaktery głównych bohaterów, wartką akcje, jasną fabułę i czytelny morał, mówiący o przyjaźni i sile tkwiącej we wspólnym działaniu.

http://www.slupsk.pl/wp-content/uploads/2016/09/bajki-z-malowanej.jpg 

 

Znalezione obrazy dla zapytania teatr władca lalek

 

 

Idzie Pani Jesień

IDZIE PANI JESIEŃ ZŁOTE DARY NIESIE

 

Znalezione obrazy dla zapytania idzie pani jesień

 

24 września zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu powitaliśmy Panią Jesień gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato a zaczyna się kolejna pora roku – jesień. Pani Jesień przyszła do nas z koszem pełnym darów : liści, kasztanów, żołędzi i jarzębiny. Dzieci tego dnia słuchały zagadek, wierszy o tematyce jesiennej, a następnie omawiały ich treść. Nie zabrakło również zabaw ruchowych. Starszaki wykonały pracę przestrzenną, której głównym tematem były kasztanowe ludziki, a maluszki dowiedziały się jak stworzyć kolor pomarańczowy a na konieć wykonały piękne jesienne drzewo.

 

Znalezione obrazy dla zapytania idzie pani jesień

 

Co potrafią moje dłonie

WARSZTATY  GLINIARSKIE – CO POTRAFIĄ MOJE DŁONIE

 

W środę odwiedziła nas pani instruktora z wędrownej manufaktury ceramicznej, która w ciekawy sposób przeprowadziła warsztaty gliniarskie. Na zajęciach dzieci uczyły się jak należy obchodzić się z gliną, nadawały jej różne kształty. Następnie odciskały różne wzory, formowały gałązki oraz owoce drzew. Maluszki natomiast odciskały domki. Prace zostały zabrane do wysuszenia i wypalenia w piecu. Za trzy tygodnie będziemy mogli podziwiać swoje wytwory, które staną się piękną pamiątką udziału w warsztatach.

 

Znalezione obrazy dla zapytania WARSZTATY  GLINIARSKIE – CO POTRAFIĄ MOJE DŁONIE

KODOWANIE NA DYWANIE

 

Grupa Elfy z wielkim zapałem przystąpiła do projektu Kodowanie na dywanie. Wykorzystując specjalną matę edukacyjną dzieci rozpoczęły swoją przygodę z nauką kodowania. Jest to czas radosnej nauki programowania, aktywnej, twórczej i nastawionej na rozwój uniwersalnych kompetencji: rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, umiejętności pracy zespołowej...koduje cała Europa, kodujemy i my.

KUCHCIKOWO - 05-10-2018

KUCHCIKOWO – piątek 05.10.2018

Realizując projekt KUCHCIKOWO dzieci z naszego przedszkola z wielkim zapałem zamieniły się dzisiaj w kucharzy. Jak w każdy piątek przyrządziły sobie same śniadanie. Były to pyszne, kolorowe, zdrowe kanapki. Ponad to Skrzaty zrobiły dzisiaj ze swoimi paniami wspaniałą sałatkę owocową. Dzieci z wielkim przejęciem kroiły różne owoce, wymieszały je a następnie z apetytem zjadły sałatkę. Cieszymy się bardzo, ponieważ duża grupa dzieci przekonuje się do jedzenia surowych warzyw i owoców.

SPARTAKIADA ZIEMNIACZANA

11 października odbyła się w naszym przedszkolu Spartakiada Ziemniaczana. Dzieci poznały historię jak ziemniak trafił na nasze talerze, rozwiązywały zagadki z ziemniakiem w roli głównej. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy przedszkolaki udały się do ogrodu przedszkolnego i wzięły udział w konkurencjach sportowych. Przewoziły ziemniaki taczką w wyznaczone miejsce, rzucały ziemniakami do celu, pokonały slalom ziemniaczany. Wszystkie konkurencje sportowe przeplatane były zabawą przy muzyce. Niezapomnianą atrakcją okazało się łapanie baniek mydlanych. Na dzieci czekała słodka niespodzianka- wata cukrowa. Zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wróciły do przedszkola i zajadały pyszne frytki. Cudowny dzień dobiegł końca. 

 

Znalezione obrazy dla zapytania góra frytek

Mały Miś

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY
 
 
Znalezione obrazy dla zapytania mały miś w świecie wielkiej literatury
 
 
 
CEL PROJEKTU 
1. Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą. 
2. Cele szczegółowe:
a) zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych,
b) tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela, 
c) wprowadzenie dziecka w świat literatury
d) budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną, 
e) przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych, 
f) kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego, 
g) rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci, 
h) rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli,
i) kształtowanie postaw patriotycznych dzieci,
j) włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego, 
k) promocja przedszkola, 
l) rozwijanie współpracy między nauczycielami. 
3. Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019.
 
 

Chatka Zajączka

CHATKA ZAJĄCZKA
 
 
 
We wtorek 16 października gościliśmy aktorów teatru Teatr Władca Lalek.
Tym razem artyści przybyli do nas z przedstawieniem Chatka Zajączka 
 

Bohaterem bajki jest Zajączek, który skontrastowany został z bezwzględną i przebiegłą Lisiczką, przez którą popada w tarapaty. Jednak w jego obronie stanęli Pies i Kogut. Spektakl ilustruje popularne przysłowie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Akcja toczy się wartko, budzi wyobraźnię dzieci, uczy rozróżniać dobro od zła i cenić przyjaźń. Zabawne dialogi mieszają się z piosenkami, które uatrakcyjniają spektakl. Bajka zapewniła dzieciom wiele emocji i wzruszeń. Dodatkową atrakcją były piękne lalki zaprojektowane przez estoński Teatr Imarine.

 

 
 
Chatka Zajączka

Kasztanobranie

Akcja KASZTANOBRANIE

ZAKOŃCZONA SUKCESEM!!!

Znalezione obrazy dla zapytania kasztanobranie

22.10.2018r. kasztany zostały odebrane przez firmę Pharmeko. Udało nam się zebrać 2 duże kontenery liczące około tony.

Dziękujemy wszystkim, którzy dorzucili chociaż jedną sztukę. :-) Dzięki zaangażowaniu wielu osób uzbieraliśmy potrzebną ilość. Za udział w akcji otrzymamy wsparcie finansowe, które niewątpliwie pomoże w pewnym zakresie zaspokoić potrzeby placówki.