Dzień kropki

15 września po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Kropki. W stroju przedszkolaków oraz ich pań dominowały kropki. Najmłodsza grupa dzieci trzyletnich wysłuchała opowiadania i zapoznała się z historią Vashi. Najmłodsi tańczyli przy piosence o. Pawłowskiej „ Kropka” oraz wykonali kilka prac plastycznych między innymi ozdabianie kokardy błyszczącymi cekinami w kształcie kropek oraz pokolorowały piłkę a następnie ożywiali te piłki telefonem używając aplikacji Quiver. To samo zadanie wykonały pozostałe grupy przedszkolne. Czterolatki przy pomocy kropek zaznaczały swoje aktualne samopoczucie na termometrze uczuć. Dzieci ozdobiły muchy kolorowymi kropkami oraz wykleiły piękną kolorową tęczę przy pomocy kolorowych kulek. Dla grup pięcio i sześciolatków był to dzięn pełen kreatywności. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania „ Blok rysunkowy” następnie malowały w szablonach swoje własne kropki. Odbyła się również rozmowa o niepełnosprawności i empatii oraz nauka kilku najważniejszych słów w języku migowym. Na zakończenie tego dnia wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za uczestnictwo w Międzynarodowym Dniu Kropki.

Dzień przedszkolaka

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.

Dp przedszkola przybył Hrabia Smarkula i zaprosił dzieci do wzięcia udziału w pokazie magii i iluzji. Każdy przedszkolak i duży i mały, był  oczarowany tym pokazem. Nie mogło również zabraknąć tańców i pląsów z naszym gościem. Hrabia obdarował dzieci zabawkami wykonanymi z balonów. Wychowawczynie również  przygotowały prezenty i dyplomy wzorowego przedszkolaka  dla  swoich dzieci oraz słodki poczęstunek.

Dzień jesieni

W  dzień spadającego liścia w dwóch najstarszych grupach przygotowany był teatrzyk kukiełkowy, który przybliżył dzieciom poznanie zmian zachodzących w przyrodzie. Starszaki przeprowadziły eksperyment jak wyczarować piękny pomarańczowy kolor. Taniec wirujących liści do utworu Vivaldiego „ Cztery Pory Roku – Jesień.” Wiele emocji wzbudziła praca plastyczna – piękne jesienne drzewa metodą witrażu. W grupach młodszych w salach zgromadzono dary jesieni, które dzieci rozpoznawały wszystkimi zmysłami. Przedszkolaki uczyły się piosenki „ Czerwone jabłuszko” oraz wykonały liczne prace plastyczne: przestrzenne czerwone jabłuszka oraz plakaty Pani Jesień. Najstarsze grupy udały się do lasu w poszukiwaniu oznak jesieni, a najmłodsze w pobliżu przedszkola wypatrywały wiewiórki.

Owocowy tydzień

Smacznie, zdrowo i kolorowo w Przedszkolu Ekoludki. W tym tygodniu w naszym przedszkolu wszystko kręciło się wokół tematu owoców i warzyw. Wszyscy wiemy, że dostarczają nam one dużo witamin, dają siłę i zdrowie. Właśnie dlatego wszystkie grupy przyrządzały przez cały tydzień owocowe pyszności i robiły piękne owocowe prace plastyczne.

Spartakiada ziemniaczana

Dnia 07.10.2020r. w naszym przedszkolu odbyła się "Spartakiada Ziemniaczana". Gospodarzem i głównym prowadzącym był uwielbiany przez nasze dzieci animator Łukasz Grodzki. Podczas wspólnych zmagań sportowych, wesołych zabaw, pląsów i śpiewów dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka, . Wspaniałą atrakcją była wizyta Myszki Miki, smakowita wata cukrowa oraz warsztaty balonowe. W salach na dzieci czekały ziemniaczane przysmaki Humory i pogoda dopisała, więc i zabawa była znakomita! Ponieważ ziemniak był głównym bohaterem dnia to jemu były podporządkowane przygotowane przez nauczycielki prace plastyczne.