Bal Karnawałowy

Znalezione obrazy dla zapytania bal karnawałowy

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. 18.01.2019r. przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, biedronek, czarownic, piratów czy policjantów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek Kraina Lodu, Spidermen. Nawet panie tego dnia zmieniły się nie do poznania. Pani Marzenka przebrała się za kota, a pani Ania za myszkę Minnie. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – prowadzone przez animatora zabaw Olafa z Krainy Lodu. Przy rytmach wesołej muzyki, bawiliśmy się wykonując rożne akrobacje. W trakcie zabaw odwiedził nas Marszal wesoły piesek z Psiego Patrolu. Tańczył z nami, pozował do zdjęć oraz puszczał bańki mydlane, które oczarowały wszystkich. Niespodzianką był „balonowy pokaz” w czasie, którego dzieci dowiedziały się, co można wyczarować z balonów. Chłopcy otrzymali piękne balonowe miecze, a dziewczynki piękne balonowe kwiaty. Olaf wybrał także króla i królową balu, którą została Nadia i Mikołaj. Po dwóch godzinach cudownej zabawy udaliśmy się na krótki odpoczynek w trakcie, którego zjedliśmy obiad. Następnie wykonaliśmy piękne karnawałowe maski. Wycinaliśmy maski z papieru i według własnego pomysłu ozdabialiśmy je piórami, cekinami, brokatem.

Czerwony Kapturek

Znalezione obrazy dla zapytania teatr władca lalek czerwony kapturek

Jak wiadomo w bajce "Czerwony Kapturek" występuje kilka postaci.  Jest babcia, wilk, gajowy, mama Czerwonego Kapturka oraz postać tytułowa. Wszystkie te postaci zagrało dwoje aktorów i jedna lalka. Teatr Władca Lalek ze Słupska zagościł u nas ponownie 16 stycznia 2019r. przedstawiając „Czerwonego Kapturka”. Fabuła bajki znana jest mniejszym i większym dzieciom na całym świecie. Główna bohaterka dzisiejszego spektaklu to lalka z wielką sympatyczną buźką jak z dziecięcych rysunków. Wilk to jegomość w długim skórzanym płaszczu, poczciwa Babcia i oczywiście bohaterski, lecz niezbyt rozgarnięty Gajowy. Całe przedstawienie było bardzo śmieszne. Dzieci ciągle się śmiały. Urozmaicone było licznymi piosenkami, podczas których śpiewaliśmy refren biorąc tym samym czynny udział w jego przebiegu. 

Dzień Babci i Dziadka

 

 
Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamięta jak ważną rolę w naszym życiu pełnią dziadkowie. Obchodzony 21 stycznia dzień babci i dzień pózniej, dzień dziadka był wspaniałą okazją do zaproszenia przez przedszkolaków ich ukochane osoby - babcie i dziadków - którzy nigdy się nie gniewają, swoje wnuczęta rozpieszczają. To oni dają im smakołyki, potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach. I tym razem przedszkolaki obu grup stanęli na wysokości zadania i przygotowali piękne inscenizacje. Było dużo piosenek i  tańca. Grupa Elfy przygotowała dwa skecze o babci i dziadku, które wywołały salwę śmiechu wśród naszej wspaniałej publiczności. Po występach dzieci obdarowały swoich gości własnoręcznie przygotowanymi prezentami, a na koniec była kawa i ciasto.
 
Kochane babcie, drodzy dziadkowie życzymy Wam dużo zdrowia, pomyślności, radości, zadowolenia i satysfakcji z wnucząt. Wam kochane dzieci życzymy, aby Wasi dziadkowie zawsze byli osobami szczególnymi w Waszym życiu, takimi, które się kocha tylko dlatego, że są. Bo oni żyją dla Was - a Wy jesteście dla nich tych co mają najcenniejszego, takim skarbem o którym czytacie w bajkach
 
 
Znalezione obrazy dla zapytania bukiet dla babci i dziadka

Konkurs recytatorski

W czwartek 24 stycznia w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. " W zdrowym ciele
zdrowy duch". 20 dzieci, podzielonych na dwie kategorie wiekowe, przystąpiło do konkursu.
Dzieci wraz z rodzicami dokonali wyboru wierszy.
 
3-4 latki:
I miejsce - Olaf Bogusiewicz
II miejsce - Adam Osenkowski
III miejsce - Kacper Sikora
 
5-6 latki:
I miejsce - Maciej Ryba
II miejsce - Rafał Duda
III miejsce - Mikołaj Radko
 
Wszyscy uczestnicy konkursy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez radę
rodziców. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci a wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i
zyczymy dalszych sukcesów na scenie.
 
 
 
 
 

My się w ferie nie nudzimy

Pierwszy tydzień ferii za nami. Dzieci, które podczas ferii przebywają w przedszkolu na nudę nie mogą narzekać.
Każdy dzień od poniedziałku do piątku wypełniony był ciekawymi zabawami. I tak poniedziałek upłynął nam z pląsami muzyczno - ruchowymi pt Zimowe zabawy. Wtorek - samo zdrowie - z wielkim zapałem przedszkolaki przystąpiły do zrobienia Smoothie ( szpinak, kiwi, banan, gruszka). Gorzej było z degustacją, nie każde dziecko dało się przekonać do wypicia smoothie. Środa to był dzień eksperymentów : kolorowe wodne wulkany, lampa lawa, galaktyka w słoiku, wędrująca woda oraz mistyczna zupa. W czwartek sala zabaw zamieniła się w salę kinową. Wyświetlanie bajek zostało poprzedzone wykonaniem własnej torebki na popcorn oraz zrobienie popcornu. Do szczęścia brakowało dzieciom tylko coca coli. Piątek to kolejny dzień kulinarny. Tym razem każde dziecka przygotowało sobie czapkę master chefa a następnie upieczono babeczki-muffinki. O rany, jak te babeczki smakowały z pysznym soczkiem.
Kolejny tydzień ferii również upłynie nam aktywnie i sympatycznie.

Góra Grosza

Sprawozdanie z Góry Grosza

Przedszkole Niepubliczne Ekoludki

 

Góra Grosza

 

W październiku nasze przedszkole przystapiło do akcji Góra Grosza, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki. Dzieci chętnie włączyły się w akcję i przez dwa miesiące przynosiły monety o nominałach 1 gr, 2 gr, 5 gr. W ferie zimowe zebrane pieniądze zostały posegregowane i przeliczone.

W obu grupach zebrano:

  • monet 5 gr – 1697 szt – co daje 84,85 gr

  • monet 2 gr – 1595 szt – co daje 39,18 gr

  • monet 1 gr – 3522 szt – co daje 35,22 gr

Łącznie zebraliśmy 159,25 gr.

 

Zebrane pieniądze zostaną zapakowane w materiałowe worki, zapakowane w karton i wysłane na adres Towarzystwa Nasz Dom.