Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, natomiast bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykły czas, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

We wtorek już od rana było bardzo gorąco, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone kolorowymi serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, żołnierze, policjanci, wróżki, żabki, biedronki, motylki, kotki, myszki, piraci a także inne postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Nawet panie z grup postanowiły przebrać się, co wywołało jeszcze większy uśmiech na twarzach naszych wychowanków.Przy proponowanej muzyce nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie Zabawa karnawałowa umożliwiła dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze a wspólna zabawa  przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom,  a to było głównym celem zorganizowanego balu

Aby babcia i dziadziunio
w zdrowiu długo żyli.
Aby uśmiech dla nas mieli
w każdej wolnej chwili.

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie – to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21,22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy – to Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzieci z naszego przedszkola zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków na wyjątkową uroczystość z okazji ich święta. Były wiersze, piosenki, skecze, tańce ludowe i oczywiście życzenia. Po części artystycznej zaprosiliśmy naszych gości do Czekoladowego Walczyka. Po walczyku przedszkolaki obdarowały swoich gości prezentami. Następnie odbyły się warsztaty rękodzieła ludowego dla naszych babć i dziadków. Jednocześnie w tzw budce fotograficznej babcie, dziadkowie z wnukami mogli zrobić sobie wspólne zdjęcia. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców, którym bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Poezja z korzeniami

W piątek odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski pt. " Poezja z korzeniami". Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Dzieci do konkursu zostały przygotowane przez swoich rodziców/opiekunów. Zaprezentowane przez dzieci wiersze miały charakter ludowy, często zawierały trudne dla dzieci staropolskie słownictwo. Pomimo tego, większość przedszkolaków biorących udział w konkursie doskonale poradziło sobie z pamięciowym opanowaniem tekstu. Ocenie podlegał dobór tekstów, pamięciowe opanowanie wiersza, artykulacja i wyrazistość mowy, tempo i intonacja oraz ogólny wyraz artystyczny. Dzieci wspierane były obecnością rodziców oraz babć.

Grupa Skrzaty:
I miejsce Zuzanna Sz.
II miejsce Alicja G.
III miejsce Alicja D.

Grupa Elfy:
I miejsce Oskar W.
II miejsce Maciej R.
III miejsce Nikola P.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy, nagrody oraz ogromne brawa.

Wszystkim GRATULUJEMY

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.