Bezpieczny internet

10 porad dla rodziców dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci

 

Zapraszamy do zapoznania sie z zasadami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych przez dzieciaki. Pamietajmy, że dzisiaj internet jest w większości urządzeń komunikacyjnych jakich używamy a opanowanie umiejętności swobodnego poruszania się w sieci nasze pociechy opanowują coraz szybciej. Zadbajmy o to aby z tymi umiejętnościami współgrała świadomośc niebezpieczeństw czychających w necie.

Lepszy rodzic

 

10 kroków ku temu, by stać się lepszym rodzicem

 

Apel Twojego Dziecka

 

Każdy z nas rodziców ma swoje indywidualne, wypracowane metody i sposoby komunikowania sie ze swoimi dziećmi. Jednak co jakiś czas coś nam nie wychodzi i dziecko reaguje inaczej niż założyliśmy. Czas owego roku szkolnego to radykalna zmiana środowiska w jakim nasze pociechy funkcjonują. Ze swobody wakacyjnej wkraczają w świat ograniczony konkretnymi ramami, w którym muszą podołać nowym obowiązkom. Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi wyżej odnośnikami, może niektóre zagadniania ułatwią znalezienie "złotego środka".

Ogólnopolski Dzien Przedszkolaka

Piątek 18 września był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu ponieważ świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Od samego rana na dzieci czekały liczne niespodzianki . Muzyka ,taniec , malowanie twarzy,  zabawy z balonami i słodkie poczęstunki umilały dzieciom pobyt w przedszkolu w tym dniu. Największą atrakcją były warsztaty gipsowe przeprowadzone przez  firmę ModraSova z Inowrocławia. Warsztaty gipsowe stanowią bardzo atrakcyjną i kreatywną formę edukacji artystycznej dla dzieci, rozbudzają ich wyobraźnię, pozwalają rozwijać zdolności plastyczne, a także są bardzo ciekawym sposobem na urozmaicenie zajęć. Pan Patryk zainspirował dzieci do bardzo twórczej pracy. Dzieci samodzielnie przygotowały masę gipsową, zalewały nią różnorodne formy gipsowe a także ozdabiały farbami już gotowe formy. Na zakończenie dnia każde dziecko zostało obdarowane drobnymi upominkami przez swoje Panie.

Ogólnopolski Dzien Przedszkolaka

Sprzatanie Świata 2015

"Wyprawa - poprawa" pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwramyuwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do tego potrzebna na będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska.

W tym roku jak w ubiegłym nasze przedszkole przystąpiło do tej wielkiej akcji ,jaką jest AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA. Sprzątanie odbyło się 17 września. Dzieci wyposażone w rękawiczki jednorazowe oraz worki z wielkim przejęciem ruszyły na akcję. Grupa Skrzatów  z wychowawczyniom Anna Wiśniewską sprzątała teren wokół przedszkola, natomiast grupa Elfów  Paniami Agnieszką  Szygenda- Jarząbek oraz Katarzyną Stojewską sprzątały tereny bardziej oddalone od przedszkola. Zebrano kilka worków śmieci. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim przejęciem.

Sprzatanie Świata 2015

Problem z głowy

Trudno uwierzyć, ale wszawica to wciąż aktualny problem w XXI wieku. Pomimo tego, iż mówi się o niej znacznie mniej niż dawniej, to nadal atakuje równie często. Wszawica powraca regularnie, a mity krążące wokół niej niestety przyczyniają się do jej rozprzestrzeniania. Często stanowi ona również temat tabu, o którym nie chcemy rozmawiać. Niewiele osób wie, że wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy. Wszawica atakuje głównie tam, gdzie mamy do czynienia z dużym skupiskiem ludzi. Dlatego dotyka najczęściej dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

PORADNIK DLA RODZICÓW

III Edycja PROGRAMU - Strefa Rodziców

Wizyta w gabinecie stomatologicznym

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci wiedzą, jak należy prawidłowo myć zęby oraz znają zasady właściwego odżywiania się. W ramach działań profilaktycznych przedszkolaki odwiedziły gabinet stomatologiczny. Pan doktor powitał nas bardzo serdecznie i zachęcił do zwiedzenia. Opowiedział  o swojej pracy, zapoznał dzieci z wyposażeniem gabinetu, sprzętem, urządzeniami  i narzędziami dentystycznymi. Wyjaśnił jak się leczy zęby, pokazał dzieciom działanie sprzętu medycznego. Pan doktor porozmawiał z dziećmi o higienie jamy ustnej i prawidłowym szczotkowaniu zębów. Dzieci były bardzo zainteresowane wyposażeniem gabinetu. Kolejną atrakcją była  możliwość siedzenia na fotelu  dentystycznym, który okazał się  wcale nie taki straszny. Pan doktor zachęcał dzieci do kontrolowania ząbków. Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności dzieci do dentysty. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane naklejkami oraz jednorazowymi zestawami dentystycznymi. Zadowolone dzieci w podziękowaniu za ciekawą wizytę wręczyły panu doktorowi laurkę. Wzbogacone o nowe doświadczenia, pełne wrażeń  wróciły do przedszkola.


Serdecznie dziękujemy Panu  doktorowi za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.

Znalezione obrazy dla zapytania wesoły stomatolog

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W środę  w ramach realizacji treści dotyczących bezpieczeństwa odbyło się spotkanie z panem policjantem. Tematem było zapoznanie oraz utrwalenie nauki bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały policjanta, który uczulał przedszkolaków na zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez ulicę, a także kontaktów z nieznajomymi  osobami. Przedszkolaki  już widziały, że podczas przejścia przez ulicę najpierw trzeba się upewnić, czy przejście jest bezpieczne i należy przejść na zielonym świetle.

Dzieci  popisały się również znajomością znaków drogowych. Pan policjant zaprezentował akcesoria policyjne, szczególną radość sprawiło przymierzanie czapki policyjnej i kajdanek.

 

Znalezione obrazy dla zapytania usmiechniety policjant

TEATR W PRZEDSZKOLU

Rozpoczęliśmy kolejny cykl przedstawień teatralnych. Tym razem odwiedzili nas aktorzy z teatru Amuzado z Krakowa, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. "Przygody Krzysia". Młodzi widzowie mieli okazję podpowiedzieć głównym bohaterom jak ważne jest prawidłowe zachowanie na ulicy. Tytułowy Krzyś uczulił dzieci jak należy postępować w kontaktach z nieznajomymi, utrwalił z dziećmi prawą i lewą stronę jezdni .Jak zawsze dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem uczestniczyły w przedstawieniu.

 

Znalezione obrazy dla zapytania teatr dla dzieci

Konkurs plastyczny JESIENNE CYFERKI

Jesień coraz śmielej puka nam do drzwi. Wprawdzie jest taka jaką najbardziej lubimy - Złota Polska, ale wieczory robią się z dnia na dzień dłuższe. Aby zpobiec nudzie zapraszamy do wspólnej zabawy z dziećmi.  Poniżej zmieszczamy regulamin rodzinnego konkursu plastycznego JESIENNE CYFERKI. Serdecznie zachęcamy do udziału. 

REGULAMIN KONKURSU

 

Znalezione obrazy dla zapytania barwy jesieni

EKODZIECIAKI

Zapraszamy do zapoznania sie z oferta portalu EKODZIECIAKI. Jest to bardzo ciekawa propozycja stworzona pod patronatem Ministra Środowiska. Bogata oferta gier, quizów, zabaw itp atrakcji powoduje, że każde dziecko (i nie tylko) znajdzie tu cos atrakcyjnego, pozwalającego mile spędzić czas.