Bajki rozmaite

Z bardzo żywym zainteresowaniem ze strony dzieci spotkało się przedstawienie kabaretowe pt.           „ Bajki rozmaite”. Przedstawienie zostało przygotowane m.in. na podstawie wierszy Jana Brzechwy     „ Sum” „ Żaba”, „ Katar”, „ Leń”, oraz Juliana Tuwima : „ Okulary”, „Słoń Trąbalski”, „ Spóźniony Słowik”. Były to ciekawie i dowcipnie zilustrowane teksty, z dużą ilością muzyki, kostiumów i rekwizytów. Przedszkolaki bardzo chętnie brały czynny udział w przedstawieniu. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy, więc z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę aktorów teatru, która to będzie 19 września.

Bajki rozmaite

Wizyta policjantów

Grupa Elfy i Skrzaty miała przyjemność gościć panią policjantkę z Komendy Powiatowej w Sławnie, która opowiedziała dzieciom na czym polega praca policjanta oraz z jakich akcesoriów korzystają policjanci podczas pełnienia służby. Nasz gość przypomniał zasady zachowania się wobec osób obcych a także zasady bezpiecznego przebywania w domu oraz przedszkolu. Przedszkolaki przypomniały sobie o numerze 112, kiedy i jak należy z tego numeru korzystać. W formie praktycznej Elfy i Skrzaty zapoznały się również ze sposobem postępowania w przypadku ataku groznego psa.Nasz gośćpożegnał się z przedszkolakami sygnałem dzwiękowym syreny radiowozu.

Dzień przedszkolaka

20 września – od samego rana rozbrzmiewał Hymn Przedszkolaka, był to sygnał dla dzieci, że ten dzień będzie bardzo szczególny dla każdego przedszkolaka. Niespodzianką nie było końca. Myszka Minnie zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Były tańce, zabawy ruchowe oraz konkursy drużynowe. Podczas zabawy odwiedził dzieci Minionek. Nie mogło zabraknąć również waty cukrowej i skręcania balonów. Podczas zabaw na przedszkolaki czekała jeszcze jedna niespodzianka. Przyjechała do nas Pani Magda, która malowała portrety- karykatura każdego dziecka. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom z życzeniami.

Idzie jesień

Pani Jesień przybyła do naszego przedszkola z koszem pełnym jesiennych darów: kolorowe liście, kasztany, szyszki, winogrona, jabłka, gruszki. Przedszkolaki wysłuchały wiersze o jesieni, następnie odpowiadały na mnóstwo pytań związanych z tą kolorową porą roku np. gdzie jest jesień, co jesień strząsa z dębu, co to jest babie lato, jaki kolor dominuje jesienią, do czego ludzie wykorzystują dary jesieni, czy dary jesieni są potrzebne tylko ludziom i wiele wiele innych. Pani Jesień była mile zaskoczona jak dużą wiedzę dzieci posiadają na jej temat.Wiele radości sprawiły dzieciom zagadki związane z tą porą roku, które nie sprawiły dzieciom kłopotów. Srzaty wykonały doświadczenie czary mary jak powstaje kolor pomarańczowy Obie grupy wykonały fantastyczne prace plastyczne, barwne i kolorowe.