Przedszkolaki z grupy Skrzaty i Elfy w dniu 9.09.2024 włączyły się w akcję „Narodowe czytanie”.

Akcja, organizowana od 2012 roku pod patronatem pary prezydenckiej, promuje czytelnictwo i klasykę polskiej literatury. Lekturą 13. edycji był utwór „Kordian” Juliusza Słowackiego – wieszcza narodowego epoki romantyzmu.

Najpierw uczestnicy zostali zapoznani z ideą akcji oraz sylwetką Juliusza Słowackiego. Następnie poznali problematykę utworu i postać głównego bohatera – Kordiana. Do czytania został wybrany fragment aktu I, w którym stary służący o imieniu Grzegorz opowiada Kordianowi bajkę o Janku, co psom szył buty. Chce w ten sposób przemycić pewną myśl. Myśl tę wychwycili także nasi uczniowie -każdy ma swoją drogę życiową, trzeba ją tylko odnaleźć.  Dzieci brały również udział w zabawie ruchowej „Pieski w butach” i poznały znaczenie wybranych słów. Na koniec zajęć stworzyły ilustrację przedstawiającą ich plany na przyszłość.