6 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty o tematyce leśnej, których celem było rozwijanie u dzieci zainteresowania przyrodą oraz kształtowanie postaw proekologicznych.
Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego obejrzenia krótkiego filmu edukacyjnego, dzięki któremu dzieci dowiedziały się, jak wiele korzyści niesie ze sobą przebywanie w lesie. Przedszkolaki poznały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt, a także przypomniały sobie zasady właściwego zachowania podczas leśnych spacerów.
Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna – dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do wykonania leśnych stroików. Każdy uczestnik otrzymał brzozowy plaster drewna, na którym tworzył własną kompozycję z wykorzystaniem mchu chrobotka reniferowego oraz drewnianych figurek przedstawiających leśne zwierzątka. Praca z naturalnymi materiałami dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, a powstałe stroiki zachwycały pomysłowością i estetyką.
Warsztaty przebiegły w miłej, twórczej atmosferze. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat lasu i jego mieszkańców, a zajęcia pozwoliły im nie tylko rozwijać zdolności manualne, ale również pogłębiły ich wiedzę przyrodniczą.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy z dumą zaprezentowali swoje prace.