11 stycznia obchodziliśmy „Światowy Dzień Wegetarian” w grupie Elfy 5/6- latki. Wegetarianizm to nie tylko odstawienie mięsa z powodów ideologicznych, ale też zdrowe podejście do żywienia, które przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Dzieci z grupy zapoznały się ze zdrowym jedzeniem oraz poznały termin „ wegetarianizm”. Z tej okazji nasze Przedszkolaki przygotowały pysznego owocowego „jeża”, dowiedziały się na czym polega dieta wegetariańska i jak ważne jest codzienne spożywanie dużej ilości warzyw i owoców.
Zajęcia kulinarne w przedszkolu kształtują u dzieci zmysł smaku, węchu i dotyku podczas przygotowywania i degustacji potraw, usprawniają technikę samodzielnego jedzenia oraz uczą kulturalnego zachowania się przy stole.