21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. W naszym przedszkolu również uczciliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo żółto, ponieważ każdy z nas miał na sobie ubranie w tym kolorze- kolorze życzliwości.

            Przez cały tydzień, w czasie zabaw i zajęć dzieci zastanawiały się co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec rówieśników i dorosłych i jak można je okazywać. Rozpoznając i nazywając własne uczucia przeżywane w różnych sytuacjach uczyły się wczuwać w emocje innych, dzięki  czemu samodzielnie znalazły odpowiedź na pytanie: dlaczego warto być życzliwym. Odbyły sią zabawy dramowe ilustrujące zachowania mogące sprostać określeniu: życzliwe. Dzieci wykonując pracę plastyczną, zrobiły swój autoportret a dookoła niego nakleili miłe słowa, których używają nie tylko podczas Dnia Życzliwości.

            Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto wykonać drobny gest w stronę drugiego człowieka poprzez miłe słowo bądź serdeczny uśmiech. W tym dniu, jak i w pozostałych należy pamiętać o uśmiechu, dobrym słowie i miłym traktowaniu kolegów z przedszkola.