Dnia 22.11.2023r. całe przedszkole pojechało na wycieczkę do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie na spektakl pt. „Kraina śpiochów”.

Spektakl trwał 1 godzinę. W trakcie przedstawienia była 15  minutowa przerwa. Dzieci zajęły swoje miejsca i w skupieniu i wielkim zachwycie oglądały spektakl, biorąc w nim czynny udział.

Opowieść utrzymana w świątecznym klimacie. Co ma zrobić król Śpioch, gdy królewna Śpioszka nie może spać? Jak uchronić ją przed koszmarami i brakiem prezentów pod choinką?

W Krainie Śpiochów wszyscy śpią smacznie, długo i radośnie: król, piastunka, dworzanie, poddani. Tylko królewna Śpioszka nie może spać, bo dręczą ją paskudne Koszmary. Gdy król Śpioch się o tym dowiaduje się, jest przerażony. Przecież to okropne, nie móc zasnąć! A jeśli Śpioszka nie zaśnie w czasie świąt – nie dostanie prezentu! Bo Święty Mikołaj przychodzi tylko do dzieci, które grzecznie śpią…
Król Śpioch jest jednak dobrym, kochającym ojcem i nie pozwoli, aby jego najdroższa córka nie dostała prezentu. Wyrusza na koniec świata, aby znaleźć lekarstwo na sen i zapewnić Śpioszce prezent pod choinką!

Niejeden rodzic zgodzi się z nami, że o koszmarach sennych należy rozmawiać i szukać antidotum na męczącą wszystkich bezsenność dziecka. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało. Była zabawa, nauka, emocje – czyli to wszystko, co w teatrze najważniejsze.