7 września przedszkolaki poznały w czasie zajęć dydaktycznych Kota Amadeusza, który jest bohaterem ogólnopolskiego projektu pod tytułem „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”. Zajęcia te były pierwszymi z całego cyklu projektowego
i stanowiły do niego wprowadzenie. Dzieci w czasie zajęć poznały kota Amadeusza, omówiły jego wygląd, a następnie wysłuchały wiersza pod tytułem „O kotku Amadeuszu”, inscenizowanego pacynką kotka. Następnie wszystkie dzieci z grupy stworzyły portrety kota Amadeusza, kolorując kredkami przygotowane obrazki.

W kolejnej części zajęć Krasnale dowiedziały się co to znaczy „fair play”.

Grupa poznała zasady, którymi należy kierować się podczas wspólnej zabawy
z kolegami i koleżankami w przedszkolu. Dzieci opowiadały też, co należy robić, aby mieć wielu przyjaciół.