7 września w naszym przedszkolu odbywało się wiele ciekawych rzeczy, po spotkaniu z miłym kotem Amadeuszem, naszych przedszkolaków odwiedzili muzycy z Filharmonii Koszalińskiej przedstawiając nam piękną bajkę pt. „Wędrówki artystki mrówki”. Dzieci miały okazję obejrzeć piękną, muzyczną opowieść o mrówce, która ze zniszczonego przez chuliganów mrowiska wyruszyła w świat  w celu odszukania straconych podczas kataklizmy rytmu i tempa potrzebnych do pracy. Po drodze spotkała różne postacie. W końcu , zagłębiając tajniki muzyki i ucząc się gry na instrumencie, znalazła to czego szukała.

Podczas koncertu główna bohaterka- mrówka, przekonała się, że w mrowisku jest podobnie jak w muzyce- musi panować ład i porządek oraz rytm i tempo.