Był sobie kiedyś doktor, na pozór niczym nie różnił się od innych lekarzy, poza jednym rozumiał mowę zwierząt.

Tak można by rozpocząć naszą kolejną wycieczkę do niezwykłej krainy wyobraźni, jaką jest teatr.

W przedstawieniu pt. „Doktor i jego zwierzęta” postanowiono zwrócić uwagę  młodych widzów na stworzenia, które mieszkają tuż obok nas, a o ich istnieniu często zapominamy. Zwierzęta, bo o nich mowa, to istoty piękne, wrażliwe i szczere. Obserwując je uważnie sami możemy się wiele nauczyć.

Nasz doktor poprzez to, że może swobodnie z nimi rozmawiać, stwarza doskonałą okazję by lepiej je poznać. Prowadzi on wraz ze swoimi zwierzętami spokojne życie do czasu, kiedy to z Afryki dociera do nich straszna wiadomość: groźna choroba zagraża życiu wielu tamtejszym małpom. Doktor w otoczeniu swoich najbliższych przyjaciół wyrusza na ratunek. Podróż przez morze okazuje się bardzo niebezpieczna, i to nie za sprawą rekinów, a piratów. Wędrówka przez dziką dżunglę też nie jest łatwa i tu znów nie zagrażają im jadowite węże, ale tutejszy kanibal. Tak czy inaczej nasi podróżnicy pozostają nieustraszeni.

Czy uda im się wyleczyć chore zwierzęta? Czy wrócą z tej podróży cało i zdrowo? O tym przekonaliśmy się oglądając nasze przedstawienie. Być może teraz nieco inaczej, z większą sympatią i życzliwością przedszkolaki spojrzą na wszystkie żywe istoty.

Wspaniała gra aktorska, barwne stroje, efekty specjalne oraz ciekawie przedstawiona fabuła wzbudziły u dzieci wiele pozytywnych emocji.
Było to piękne, barwne widowisko połączone ze świetną muzyką.