W czwartek 20 października dzieci 4,5 i 6-letnie z naszego Przedszkola uczestniczyły w wycieczce zorganizowanej z okazji Dnia Listonosza do Urzędu Pocztowego w Sławnie oraz Urzędu Gminy w Sławnie. Podczas pobytu w Urzędzie Pocztowym dzieci poznały Pana Listonosza, który opowiedział im o swojej pracy. Dzieci zwiedziły budynek, w którym mieści się Urząd Pocztowy, zobaczyły między innymi gdzie składowane, sortowane i rozdzielane są listy oraz paczki, poznały też osoby odpowiedzialne za te zadania. Z poczty spacerkiem wszyscy udali się do Urzędu Gminy w Sławnie, gdzie przywitane zostały przez Wójta Gminy, z którym obejrzały piękny różany ogród, znajdujący się przed budynkiem urzędu. Następnie Pan Wójt w swoim gabinecie opowiedział dzieciom o zadaniach urzędników gminnych. Przedszkolaki miały okazję również zobaczyć jak wyglądają prawie wszystkie gabinety, znajdujące się w urzędzie. Po powrocie do przedszkola, dzieci uczestniczyły w pogadance dotyczącej wycieczki, podczas której  uzupełniono i podsumowano zdobyte przez dzieci informacje.