20 listopada- ten poniedziałkowy dzień upłynął naszym przedszkolakom pod znakiem wyjazdu z przedszkola. Naszym celem były dwa punkty: schronisko dla zwierząt oraz Multikino w Słupsku. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się do słupskiego schroniska dla zwierząt, dla którego to zbieraliśmy w miesiącu październiku jedzenie dla psów i kotów. Głównym celem zbiórki było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.

Po przekazaniu karmy udaliśmy się wszyscy do Multikina w Słupsku na bajkę pt. „Inspektor pająk”.  Inspektor Pająk  wsiadając na pokład luksusowego samolotu spodziewał się odpoczynku w miłym towarzystwie. Niestety wśród pasażerów znajduje się tajemniczy złoczyńca. To za jego sprawą w niepokojących okolicznościach znikają kolejni podróżni. Najlepszy śledczy na świecie wkracza do akcji i rozpoczyna śledztwo. Podejrzanych jest wielu, a tropy plączą się jak nitki pajęczej sieci. Wszystko wskazuje na to, że ktoś wciąga Inspektora w niebezpieczną intrygę, by wyrównać z nim dawne rachunki. Trudno będzie mu odnaleźć czarny charakter wśród tak kolorowej gromady, ale na jego szczęście, owady zostawiają ślady!

Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długie lata.