Motyl kojarzy się przede wszystkim z pięknem, delikatnością i oczywiście z wiosną, czyli czasem, gdy wszystko wokół rozkwita i budzi się do życia. Dzień Motyla wypada na przedwiośniu – 14 marca. W naszym Przedszkolu rozpoczęliśmy ten dzień od wspólnych tańców – dzieci zamienione w kolorowe motyle śpiewały i „fruwały” w rytm wesołej muzyki, poznały etapy rozwoju motyla oraz dowiedziały się o jego znaczeniu w przyrodzie i gospodarce człowieka. Poznały też budowę motyla, wygląd i nazwy motyli, które możemy spotkać wiosną i latem na naszych łąkach i w ogrodach. Następnie rozwiązywały karty pracy, specjalnie przygotowane na ten dzień. Nie zabrakło również innych ciekawych zadań, konkurencji i ,,motylkowych zabaw” dla dzieci.

Przewodnim celem Dnia Motyla było rozbudzenie zainteresowania przyrodą, wzbogacenie wiedzy na temat motyli oraz poznanie ich cyklu rozwojowego.