„Potrzebuję czekolady
zjeść ją muszę, nie ma rady!
Gdy rozpłynie mi się w ustach,
słodka będzie to rozpusta…

Z orzechami, z bakaliami,
kokosowymi wiórkami,
zwykła mleczna, gorzka, biała
dla mnie każda jest wspaniała!

Smak rozpieszcza mnie od lat,
ty też pewnie byś ją zjadł?
Moja słabość, grzeszna wada –
pyszna, pyszna czekolada…”

Od ponad dwustu lat stale uwielbiana na całym świecie, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach CZEKOLADA ma swoje święto 12 kwietnia.

Na sam dźwięk robi się bardzo przyjemnie i nie bez powodu. Nie ważne czy czekolada jest słodka, nadziewana czy gorzka dostarcza nam dużo żelaza oraz z całą pewnością poprawia nastrój. Z tejże okazji w naszym przedszkolu przeprowadzono degustację jakże przesłodkiej, dającej ukojenie podniebieniu czekolady. Dzieci poznały historię powstania czekolady, dowiedziały się z czego się składa oraz poznały jej różne rodzaje. W tym dniu dzieci wysłuchały wiersza, z którego dowiedziały się, że czekoladę należy jeść w rozsądnych ilościach by nie zaszkodziła, oraz by po każdym jej spożyciu starannie umyć zęby. Wyroby z czekolady dziś formułują się niemal jako dzieła sztuki. Dzieci degustowały tradycyjną czekoladę gorzką w formie fondue. Później zanurzały owoce i chrupki kukurydziane w aksamitnej czekoladzie. A ile było radości !

To był wspaniały pomysł i ogromna przyjemność dla wszystkich Łasuchów. Wszystkie dzieci Dzień Czekolady chciałyby obchodzić nie tylko 12 kwietnia, ale codziennie. Jednakże w ten wyjątkowy dzień można się objadać czekoladą z czystym sumieniem, pamiętając, że co za dużo, to niezdrowo.