Tematem dzisiejszych zajęć były uwielbiane przez dzieci muffinki. Rozpoczynając dzień dzieci wysłuchały krótkiej historii małej babeczki oraz wiersza Olgi Adamowicz „Muffinki”, na podstawie którego opowiadały o wyglądzie muffinek- jakie mogą mieć samki, czym je przyozdabiamy oraz że można je wykonać na słono i słodko.

Ten dzień był również okazją do zajęć kulinarnych. Dzieci poznały składniki potrzebne do wykonania muffinek i po odbyciu odpowiednich czynności przystąpiliśmy do odmierzania, mieszania i przelewania ciasta do specjalnych papilotek.

Czekając na wypiek i wystygnięcie babeczek dzieci wykonywały karty matematyczne z muffinkami w roli głównej, grały w muffinkowe memory oraz wykonywały prace plastyczną.

Na koniec odbyła się degustacja.